SZUMY W uszach po dłuższej jeździe

• GreGoR
  • GreGoR Avatar Autor
2020/09/24 21:53 #976 przez GreGoR
GreGoR stworzył temat: SZUMY W uszach po dłuższej jeździe
Jak sobie radzicie z utrzymujacym się szumem po długotrwałej jezdzie samochodem?
Musiałem ostatnio przejechać 2x 2500km po Europie, i przez kilka dni miałem natarczywy szum/dżwięk w uszach.
Nie pomagało mi wyłączenie aparatów w trakcie jazdy, puszczenie muzyki czy też włożenie stoperów? na każdy postiku wciąż słyszałem ten szum/dźwięk.
Jest jakiś sposób na to czy trzeba czekać aż ustąpi?
Bo nie ukrywam, ze jest to uciążliwe, chociaż nie przypominam sobie by kiedyś wcześniej zdarzało mi się to *słyszeć*
  • Piotr
  • Piotr Avatar Autor
2020/09/29 15:58 #981 przez Piotr
Piotr odpowiedział w temacie: SZUMY W uszach po dłuższej jeździe

GreGoR napisał: Jak sobie radzicie z utrzymujacym się szumem po długotrwałej jezdzie samochodem?
Musiałem ostatnio przejechać 2x 2500km po Europie, i przez kilka dni miałem natarczywy szum/dżwięk w uszach.
Nie pomagało mi wyłączenie aparatów w trakcie jazdy, puszczenie muzyki czy też włożenie stoperów? na każdy postiku wciąż słyszałem ten szum/dźwięk.
Jest jakiś sposób na to czy trzeba czekać aż ustąpi?
Bo nie ukrywam, ze jest to uciążliwe, chociaż nie przypominam sobie by kiedyś wcześniej zdarzało mi się to *słyszeć*

Hej
Jeżeli to było jednorazowe to się nie przejmuj. Każdy czasami ma szum.
Nie skupiaj się na szumach i nie szukaj ich w głowie, nie sprawdzaj co chwile czy są.
Wyłączenie aparatów pogarsza sprawę. Po wyłączeniu aparatów w uszach masz ciszej i bardziej reagujesz na szumy. Nie wyłączaj ich.
  • GG
  • GG Avatar Autor
2021/04/25 18:37 #1059 przez GG
GG odpowiedział w temacie: SZUMY W uszach po dłuższej jeździe
Wracam do tematu.
Coraz częściej niestety mam szum. ale co dziwne tylko w prawym uchu.
Miałem kolejną dłuższą jaz∂ę samochodem, w okolicach nowego roku, i od tej pory zaczęło się częściej.
Zacząłem interpretować ten szum i doszedłem do wniosku, że jest to jednostajny dźwięk o częstotliwości 350Hz.
Tak jak Piotr mówił, staram się nie zwracać uwagi ale jednak nie zawsze(a raczej nigdy) mi się to udaje.
Jak tylko przypomnę sobie o tym, od razu słyszę... jakby ktoś właśnie mi włączył..
Znacie jakiś sposób na odwrócenie uwagi? jakieś ćwiczenia?
Zwłaszcza, że czeka mnie dłuższy lot samolotem i aż się boję...
Kupiłem sobie słuchawki z ANC, zobaczymy czy spełnią swoje zadanie w podróży.
  • JA
  • JA Avatar Autor
2021/04/26 07:54 #1061 przez JA
JA odpowiedział w temacie: SZUMY W uszach po dłuższej jeździe
Poczytaj o terapii TRT
  • GG
  • GG Avatar Autor
2021/04/26 19:05 #1062 przez GG
GG odpowiedział w temacie: SZUMY W uszach po dłuższej jeździe
dzięki
  • Info
  • Info Avatar Autor
2021/10/25 17:14 #1093 przez Info
Info odpowiedział w temacie: SZUMY W uszach po dłuższej jeździe

GG napisał: Wracam do tematu.
Coraz częściej niestety mam szum. ale co dziwne tylko w prawym uchu.
Miałem kolejną dłuższą jaz∂ę samochodem, w okolicach nowego roku, i od tej pory zaczęło się częściej.
Zacząłem interpretować ten szum i doszedłem do wniosku, że jest to jednostajny dźwięk o częstotliwości 350Hz.
Tak jak Piotr mówił, staram się nie zwracać uwagi ale jednak nie zawsze(a raczej nigdy) mi się to udaje.
Jak tylko przypomnę sobie o tym, od razu słyszę... jakby ktoś właśnie mi włączył..
Znacie jakiś sposób na odwrócenie uwagi? jakieś ćwiczenia?
Zwłaszcza, że czeka mnie dłuższy lot samolotem i aż się boję...
Kupiłem sobie słuchawki z ANC, zobaczymy czy spełnią swoje zadanie w podróży.

Pytanie:
udało ci się coś zrobić w tej sprawie?