Odpowiedz: Implantować się przy średnim niedosłuchu ?

Tworzysz post jako gość
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.
X

Historia tematu: Implantować się przy średnim niedosłuchu ?

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

• Adrian
2019/05/30 21:23
Implantować się przy średnim niedosłuchu ?

Implanty zakłada się wtedy gdy aparaty nie zdają egzaminy bo są za słabe. W twoim przypadku nie było innego wyjścia. Niestety coraz częściej proponuje sie implanty osobą którym wystarczą dobre aparaty.
Dlatego najpierw trzeba wypróbować aparaty.

• Implant
2018/12/07 17:20

Do Weroniki
Mam dwa implanty, ale aparaty nie zdawały w ogóle egzaminu. Też jestem kobietą. Włosy całkowicie przykrywają "zauszne jak nazwałaś klamki" Cewka też umocowana pod włosami. Prawie nikt nie wie, że słuch straciłam i funkcjonuję na sztucznym. Jedyną wadą dla mnie a byłam słysząca jest to że nie wszystkie dźwięki są naturalne jak u słyszących. Są bardziej metaliczne. Wymienię tu tylko kuchenne naczynia. Nie żałuję że się zaimplantowałam bo wróciłam do świata dźwięków.
Gdybym mogła funkcjonować na aparatach na pewno bym nie implantowała się.

2017/11/29 14:59

W pełni się zgadzam z poprzednimi wypowiedziami. Wszystko oczywiście zależy od przypadku pani mamy, jednak jeśli istnieje możliwość aparatowania takiego niedosłuchu, zdecydowanie jest to najlepsze rozwiązanie. Implantowanie to poważna operacja, z którą wiąże się później długa rehabilitacja. Już niedługo pojawi się krótki artykuł na ten temat, na stronie www.otomed.org/

• Weronika
2017/11/07 21:34

Mojej mamie zaproponowano implant. Czytam w internacie co się da na ten temat. Jestem coraz bardziej zdumiona. Myślałam ja i moja mama że tego nie będzie widać. A tu szok to wygląda jak klamka za uchem. Nie wiem co robić. Nikt o tym nam nie mówił

• Marek
2016/11/06 15:22

Jestem protetykiem słuchu i wyznaję zasadę że jeżeli nie słyszymy na jedno ucho to system CROS czy BiCROS jest lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem od implantu ślimakowego.
Dziwię się że ktoś może uważać inaczej.

• Dariusz
2016/10/15 19:00

Obserwuje od jakiego czasu że implanty rozdaje się byle dużo. To po prostu biznes.
Uczono mnie kiedyż że implant daje się wtedy gdy nie ma już zysku z aparatu.
Człowieku jeżeli możesz używać systemów bezinwazyjnych to nie myśl o operacjach, po co ci to?
Czy widziałeś jak wygląda implant?