Odpowiedz: Wkładki do aparatów RIC

Tworzysz post jako gość
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.
X

Historia tematu: Wkładki do aparatów RIC

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

2019/07/08 22:46
Wkładki do aparatów RIC

Robił ktoś Pani odlew ucha przy otwartych ustach ?
Są jeszcze wkładki indywidualne które się podgrzewa przed włożeniem do ucha VARIOTHERM. Wiem że robi to Oticon i Bernafon. Ale pazur też rozwiązał by sprawę. Uważam że wkładki indywidualne dają z reguły lepsze słyszenie , ale nie zawsze. Zależy od ubytku. Sama średnia 60dB HL niewiele mówi.

• Ania
2019/06/20 18:34
Wkładki do aparatów RIC

Kupiłam aparaty słuchowe i mam je teraz na tak zwanym kapturku. Mówią mi ze powinnam zamówić wkladki indywidualne po 120 zł za sztukę. Czy warto wydawać te pieniadze. Przecież słyszę teraz dobrze.

• Anonim
2018/12/17 20:11
Wkładki do aparatów RIC

Naprawdę dziwna sprawa z tymi wkładkami.
A robiłaś wkładki z pazurem?
Może by lepiej się trzymały.

• Irena Sadowska
2018/12/07 23:57
Wkładki do aparatów RIC

Nie udało się dorobić wkładek, które by się trzymały w uchu. 9 podejść, w różnych firmach. Dorobiłam się sporej kolekcji. Aż dziw bierze, że wszystkie są do tej samej pary uszu. Precyzja porażająca!! Ciekawe jak są dopasowywane aparaty wewnątrzuszne, po moich przygodach z wkładkami nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania dla siebie. Mój protetyk długo nie dawał za wygraną bo uważa, że wkładki indywidualne zapewniają lepszą akustykę od uniwersalnych i dlatego zawsze poleca je klientom. Mam teraz wkładki uniwersalne i to te większe, siedzą dobrze w uchu, mogę ruszać szczęką i nic się nie dzieje.

• łukasz
2018/11/26 11:41
Wkładki do aparatów RIC

Dawno tu nie zaglądałem,
ciekawy jestem jak potoczyły się sprawy z wkładkami i aparatem.

• Irena Sadowska
2018/07/11 18:23
Wkładki do aparatów RIC

Dzięki za odpowiedź. Ostatnie wkładki były zamówione w starkeyu, do którego należy Audibel. Są one zdecydowanie najgrubsze i pewno dlatego najgorsze. Jeśli w oparciu o wycisk ( statyczny) można zrobić tak różne wkładki, to znaczy, że proces jest mało precyzyjny. Sądząc po wycisku, kanały nie są aż tak wąskie i nie maja skomplikowanego kształtu, by nie można było zrobić wkładki. Zresztą w phonaku udało się, choć za drugim razem , niestety do lepszego ucha. Wkladka do tego samego ucha, zrobiona w starkeyu jest prawie o 1mm grubsza. Protetyk będzie je reklamował.