Wkładki do aparatów RIC

• Irena Sadowska
  • Irena Sadowska Avatar Autor
2018/07/07 23:47 #714 przez Irena Sadowska
Irena Sadowska stworzył temat: Wkładki do aparatów RIC
Mam niedosłuch rzędu 60 decybeli w jednym uchu, w drugim nieco mniejszy. Zdecydowałam się na kupno aparatów RIC i jestem w trakcie testowania kolejnego, 4 modelu. Protetyk od razu założył, że będą stosowane wkładki indywidualne, robione na wymiar( wycisk). Przymierzam już 4 parę wkładek i ciągle to samo, parę ruchów żuchwą i cała wkładka wysuwa się z kanału usznego, cud że jeszcze nie zgubiłam aparatu. Pierwsza para wkładek wysuwała się , przy drugim podejściu jedna była do zaakceptowania, przy trzecim nowa była gorsza od poprzedniej. Ponieważ zdecydowałam się na Audibela , protetyk zamówił kolejne już nie w Phonaku tylko w Starkeyu. Te są tak tragiczne, że mam wrażenie iż nawet przełykanie śliny wypycha je z kanału. Mam wąskie kanały uszne, jednak skoro do jednego ucha udało się , choć za drugim razem zrobić wkładkę, to chyba nie do końca w tym problem. Czekając na kolejne wkładki indywidualne przetestowałam uniwersalne, przypisane danemu modelowi aparatu i z tymi nie miałam takich problemów. Mam pytanie do fachowca, na ile zastosowanie wkładki uniwersalnej będzie gorszym rozwiązaniem, bo prawdę mówiąc tracę już cierpliwość i wiarę. Z drugiej strony wydając taka kasę szkoda by było nie wycisnąć z aparatu wszystkiego co można.
  • Łukasz
  • Łukasz Avatar Autor
2018/07/11 16:58 #715 przez Łukasz
Łukasz odpowiedział w temacie: Wkładki do aparatów RIC
Jeżeli aparat jest marki Audibel to najlepiej wkładki też tam zamówić.
Wracając jednak do tematu. Przy 60 dB ubytku nie trzeba robić wkładek indywidualnych. Świetnie będą nadawały się silikonowe końcówki. Trzeba tylko dobrać ich wielkość.
Indywidualne wkładki musimy robić osobą mającym głębokie ubytki.
W tej sytuacji aparat nic na tym nie straci.
Budowa naszego ciała nie jest symetryczna. Więc możliwe jest że jeden kanał ma inną budowę. Może się okazać że nie da się wykonać dla bardzo wąskiego kanału wkładki indywidualnej
RIC.
Ja jednak odesłałbym tą wypadającą do korekty. Niech protetyk pobierze statyczny oraz funkcyjny wyciski i wyśle te dwa. Wtedy będzie wyraźnie widać gdzie wchodzi kość szczęki i może da się w tym miejscu wybrać wkładkę.
PS
O tej marce aparatów mam bardzo dobre opinie.
  • Irena Sadowska
2018/07/11 18:23 #716 przez Irena Sadowska
Irena Sadowska odpowiedział w temacie: Wkładki do aparatów RIC
Dzięki za odpowiedź. Ostatnie wkładki były zamówione w starkeyu, do którego należy Audibel. Są one zdecydowanie najgrubsze i pewno dlatego najgorsze. Jeśli w oparciu o wycisk ( statyczny) można zrobić tak różne wkładki, to znaczy, że proces jest mało precyzyjny. Sądząc po wycisku, kanały nie są aż tak wąskie i nie maja skomplikowanego kształtu, by nie można było zrobić wkładki. Zresztą w phonaku udało się, choć za drugim razem , niestety do lepszego ucha. Wkladka do tego samego ucha, zrobiona w starkeyu jest prawie o 1mm grubsza. Protetyk będzie je reklamował.
  • łukasz
  • łukasz Avatar Autor
2018/11/26 11:41 #759 przez łukasz
łukasz odpowiedział w temacie: Wkładki do aparatów RIC
Dawno tu nie zaglądałem,
ciekawy jestem jak potoczyły się sprawy z wkładkami i aparatem.
  • Irena Sadowska
2018/12/07 23:57 #768 przez Irena Sadowska
Irena Sadowska odpowiedział w temacie: Wkładki do aparatów RIC
Nie udało się dorobić wkładek, które by się trzymały w uchu. 9 podejść, w różnych firmach. Dorobiłam się sporej kolekcji. Aż dziw bierze, że wszystkie są do tej samej pary uszu. Precyzja porażająca!! Ciekawe jak są dopasowywane aparaty wewnątrzuszne, po moich przygodach z wkładkami nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania dla siebie. Mój protetyk długo nie dawał za wygraną bo uważa, że wkładki indywidualne zapewniają lepszą akustykę od uniwersalnych i dlatego zawsze poleca je klientom. Mam teraz wkładki uniwersalne i to te większe, siedzą dobrze w uchu, mogę ruszać szczęką i nic się nie dzieje.
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
2018/12/17 20:11 #769 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Wkładki do aparatów RIC
Naprawdę dziwna sprawa z tymi wkładkami.
A robiłaś wkładki z pazurem?
Może by lepiej się trzymały.
  • Ania
  • Ania Avatar Autor
2019/06/20 18:34 #822 przez Ania
Ania odpowiedział w temacie: Wkładki do aparatów RIC
Kupiłam aparaty słuchowe i mam je teraz na tak zwanym kapturku. Mówią mi ze powinnam zamówić wkladki indywidualne po 120 zł za sztukę. Czy warto wydawać te pieniadze. Przecież słyszę teraz dobrze.
Więcej
2019/07/08 22:46 #835 przez Piotr Wrzosek
Piotr Wrzosek odpowiedział w temacie: Wkładki do aparatów RIC
Robił ktoś Pani odlew ucha przy otwartych ustach ?
Są jeszcze wkładki indywidualne które się podgrzewa przed włożeniem do ucha VARIOTHERM. Wiem że robi to Oticon i Bernafon. Ale pazur też rozwiązał by sprawę. Uważam że wkładki indywidualne dają z reguły lepsze słyszenie , ale nie zawsze. Zależy od ubytku. Sama średnia 60dB HL niewiele mówi.