Odpowiedz: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych

Tworzysz post jako gość
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.
X

Historia tematu: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

• Przem-43
2019/12/01 14:24
Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych

Witam
Mam pytanie do osób znających się na aparatach firmy Audibel. Otóż mam aparaty Audibel start 1000 i chciałbym słuchać muzyki tak jakbym słuchał w słuchawkach tzn. chodzi o strumieniowanie. Wiem, że aparaty te są dedykowane pod iPhone i wtedy działa to naprawdę super. Sprawdzałem i było naprawdę ok. Z pewnych względów jednak iPhone mi nie odpowiada. I teraz moje pytanie czy da się zrobić to samo z telefonem na Androidzie ? Jakiejś dodatkowe urządzenie musi chyba wtedy być ? Podpowiedzcie co zrobić ?
Czytałem, że problem strumieniowania muzyki do aparatów słuchowych Google ma rozwiązać w 10 wersji Androida. Czy wtedy moje obecne aparaty zadziałają z Androidem bez żadnych dodatkowych urządzeń. Czy trzeba będzie kupić nowe aparaty ? Był tu na forum Pan z Audibela może jemu coś wiadomo w temacie ?

• Anonim
2019/11/09 23:36

Aparat aparatem ale żaden z nich nie zastąpi jakości słuchawek.
MUZYKA słuchana en directo jest OK ale jakość jednak nie umywa się do porządnych słuchawek z pasmem przenoszenia 20-20kHz.
NAWET najlepszy aparat nie dorówna jakości słuchawek.
Cieszę się że mogę słuchać bezpośrednio z telefonu, ale jednak dla porządnej muzyki słuchawki to podstawa!

• Piotrek
2019/02/06 21:16

theMglr napisał: Witam,

Czy spotkał się ktoś z taką funkcjonalnością, że podczas słuchania muzyki (z telefonu) można na aparatach słuchowych wyłączyć dzieki otoczenia ?
Może, któryś s producentów aparatów ma taką możliwość.
Bardzo mi zależy na tym żeby się odciąć od otoczenia podczas słuchania muzyki :)
Pozdrawiam.

Odp:
Nie wiem jakie nosisz aparaty, jakiej aplikacji używasz i jaki masz telefon.
Wyłączenie mikrofonów aparatu podczas strumieniowania na pewno jest możliwe w Audibelu i z tego co wiem to w Sterkey też.
Co do telefonu to najlepiej do strumieniowania audio nadje się iPhone.
Android wymaga urządzeń pośredniczących pomiędzy telefonem i aparatami. Niby żaden problem, ale trzeba pamiętać aby to dodatkowe urządzenie naładować.
Przy tej konfiguracji również można wyłączyć mikrofony aparatu.

• theMglr
2019/02/04 11:12

Witam,

Czy spotkał się ktoś z taką funkcjonalnością, że podczas słuchania muzyki (z telefonu) można na aparatach słuchowych wyłączyć dzieki otoczenia ?
Może, któryś s producentów aparatów ma taką możliwość.
Bardzo mi zależy na tym żeby się odciąć od otoczenia podczas słuchania muzyki :)
Pozdrawiam.

• siymia
2018/12/19 18:13

Od dwóch lat używam Siemensów z transmitterem na bluetooth i byłam zaskoczona, bo nie ma aplikacji na iOS. Kiedyś była ale przestała być wspierana w moim modelu transmittera. Więc radzę sobie bezpośrednio przez bluetooth bez aplikacji. Świetne rozwiązanie. Jednak następnym wyborem będą aparaty z BT a nie z wi-fi, tylko mam nadzieję, że Siemens do wtedy wprowadzi tę technologię. Jeśli nie, trzeba będzie się przestawić po kilkunastu latach na inną firmę, co jest trudne dla mnie, bo przywiązuję się do sprzętów, które nie zawodzą.

2018/04/13 11:05

Ryszard napisał: Dziękuję za szybką odpowiedź.
O tych Phonakach w międzyczasie słyszałem że faktycznie nadają dźwięk, ale tylko do jednego aparatu.
Nie wiem czy to prawda? Jeżeli tak jest to wole już rozważyć zmianę telefonu lub tak jak wspominałaś dodatkowe urządzenie.
Niestety nie mam kontaktu z osobami które używają takich rozwiązań na co dzień.
Chętnie bym posłuchał co się lepiej w życiu sprawdza. A ty co polecasz?

Tak, to prawda, w Phonakach wybiera się aparat przez który chce się prowadzić rozmowę. Ja mam iPhona, więc wybrałabym rozwiązanie firmy bernafon, czyli Zerene, ale z SoundClipem-A (bez SoundClipa-A tez można, ale podczas rozmowy trzeba trzymać telefon w ręce), rozmowa jest słyszana w dwóch aparatach.