Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych

• Słuchanie muzyki w aparatach słucho
  • Słuchanie muzyki w aparatach słucho Avatar Autor
2017/07/06 08:22 #328 przez Słuchanie muzyki w aparatach słucho
Słuchanie muzyki w aparatach słucho stworzył temat: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie słuchania muzyki w aparatach słuchowych.
Jestem posiadaczką dwóch aparatów wewnątrzusznych Phonak, mój niedosłuch to około 60dB w częstotliwościach wysokich. Zastanawia mnie fakt, czy mogę słuchać muzyki w słuchawkach nausznych? Chodzi mi tutaj o ciche słuchanie muzyki - byle tylko coś leciało. :) Nie jestem w stanie wytrzymać 8 godzin w ciszy przy komputerze w pracy. :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Weronika
  • Paweł
  • Paweł Avatar Autor
2017/07/11 10:42 #333 przez Paweł
Paweł odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Dzień dobry

Nakładanie słuchawek na aparaty wewnątrzuszne nie jest wskazane. Aparaty mogą się sprzęgać, to pogorszy jakość słyszenie i zużyje baterię.
Rzadko, jednak w niektórych przypadkach to się sprawdza, zazwyczaj przy lekkim niedosłuchu.
Jeśli się pani zdecyduje proszę założyć słuchawki tak aby nie uszczelniać małżowiny usznej
  • Słuchanie muzyki w aparatach
  • Słuchanie muzyki w aparatach Avatar Autor
2017/08/02 09:00 #350 przez Słuchanie muzyki w aparatach
Słuchanie muzyki w aparatach odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Serdecznie dziękuję Panu za odpowiedź na moje pytanie. :)

Pozdrawiam,
Weronika
Więcej
2017/12/05 12:23 #608 przez Marlena Kozaczka
Marlena Kozaczka odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Obecnie wprowadzane są nowe technologie w aparatach słuchowych, które pozwalają na połączenie z telefonem i słuchanie muzyki bezpośrednio przez aparat. Co ciekawe aparat słuchowy przy tym normalnie przetwarza i wzmacnia dźwięki otoczenia. Sama miałam okazję testować coś takiego w aparatach Zerena firmy bernafon, naprawdę robi wrażenie. Firma PHONAK również wprowadziła teraz trochę nowości na rynek.

Podam linki gdzie można znaleźć coś na ten temat:
otomed.org/ firma w której pracuję
www.phonak.com/pl/pl.html/
www.bernafon.pl/
  • Ryszard
  • Ryszard Avatar Autor
2018/04/01 16:48 #659 przez Ryszard
Ryszard odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych

Marlena Kozaczka napisał: Obecnie wprowadzane są nowe technologie w aparatach słuchowych, które pozwalają na połączenie z telefonem i słuchanie muzyki bezpośrednio przez aparat. Co ciekawe aparat słuchowy przy tym normalnie przetwarza i wzmacnia dźwięki otoczenia. Sama miałam okazję testować coś takiego w aparatach Zerena firmy bernafon, naprawdę robi wrażenie. Firma PHONAK również wprowadziła teraz trochę nowości na rynek.

www.bernafon.pl/

Widzę Marleno że jesteś w temacie.
Więc mam pytanie bo mój telefon ma androida czy on sie nada do aparatu słuchowego. Czytałem że muszę zmienić na iPhona. To prawda?
Więcej
2018/04/04 09:33 #660 przez Marlena Kozaczka
Marlena Kozaczka odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych

Ryszard napisał:

Marlena Kozaczka napisał: Obecnie wprowadzane są nowe technologie w aparatach słuchowych, które pozwalają na połączenie z telefonem i słuchanie muzyki bezpośrednio przez aparat. Co ciekawe aparat słuchowy przy tym normalnie przetwarza i wzmacnia dźwięki otoczenia. Sama miałam okazję testować coś takiego w aparatach Zerena firmy bernafon, naprawdę robi wrażenie. Firma PHONAK również wprowadziła teraz trochę nowości na rynek.

www.bernafon.pl/

Widzę Marleno że jesteś w temacie.
Więc mam pytanie bo mój telefon ma androida czy on sie nada do aparatu słuchowego. Czytałem że muszę zmienić na iPhona. To prawda?

Wcześniej faktycznie bezpośrednie połączenie aparatów było możliwe tylko z iPhonami, jednak ostatnio wprowadzono trochę nowości. Niedawno PHONAK wprowadził łączące się bezpośrednio z Androidem aparaty Audeo B-Direct. Aparat słuchowy umożliwia rozmowę tak jak przez słuchawkę Bluetooth (bez wyjmowania telefonu z kieszeni). Nie ma jeszcze oficjalnych danych, ale takie rozwiązanie może wymagać dużej ilości energii, dlatego, że aparaty muszą dodatkowo rejestrować nasz głos podczas rozmowy i wysyłać go do telefonu.
Firma Bernafon również opracowała technologię, aby umożliwić połączenie aparatów słuchowych z Androidem (odróżnieniu do PHONAKA potrzebne jest do tego urządzenie). Jest to możliwe, dzięki SoundClipowi. To niewielkie urządzenie, a skutecznie odciąża aparaty słuchowe, dzięki czemu bateria będzie działała nie krócej niż zwykle. SoundClip jest kompatybilny tylko z aparatami Zerena. Pozdrawiam :)
  • Ryszard
  • Ryszard Avatar Autor
2018/04/06 00:00 #666 przez Ryszard
Ryszard odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Dziękuję za szybką odpowiedź.
O tych Phonakach w międzyczasie słyszałem że faktycznie nadają dźwięk, ale tylko do jednego aparatu.
Nie wiem czy to prawda? Jeżeli tak jest to wole już rozważyć zmianę telefonu lub tak jak wspominałaś dodatkowe urządzenie.
Niestety nie mam kontaktu z osobami które używają takich rozwiązań na co dzień.
Chętnie bym posłuchał co się lepiej w życiu sprawdza. A ty co polecasz?
  • Tom
  • Tom Avatar Autor
2018/04/07 10:53 #668 przez Tom
Tom odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Ja mam iPhona 6 i aparaty z Bluetooth. Słucham muzyki i rozmów telefonicznych bez żadnych dodatkowych urządzeń. Testowałem to rozwiązanie z dodatkowymi pilotami i mikrofonami, ale to się u munie nie sprawdziło. Bo chociaż działało dobrze, szczególnie w samochodzie było wygodne. To jednak nie podobało mi się że ciągle muszę ładować pilota. Więc zdecydowałem się na rozwiązanie bez pilota i mam jedno urządzenie mniej :)
Polecam.
Więcej
2018/04/13 11:05 #672 przez Marlena Kozaczka

Ryszard napisał: Dziękuję za szybką odpowiedź.
O tych Phonakach w międzyczasie słyszałem że faktycznie nadają dźwięk, ale tylko do jednego aparatu.
Nie wiem czy to prawda? Jeżeli tak jest to wole już rozważyć zmianę telefonu lub tak jak wspominałaś dodatkowe urządzenie.
Niestety nie mam kontaktu z osobami które używają takich rozwiązań na co dzień.
Chętnie bym posłuchał co się lepiej w życiu sprawdza. A ty co polecasz?

Tak, to prawda, w Phonakach wybiera się aparat przez który chce się prowadzić rozmowę. Ja mam iPhona, więc wybrałabym rozwiązanie firmy bernafon, czyli Zerene, ale z SoundClipem-A (bez SoundClipa-A tez można, ale podczas rozmowy trzeba trzymać telefon w ręce), rozmowa jest słyszana w dwóch aparatach.
  • siymia
  • siymia Avatar Autor
2018/12/19 18:13 #772 przez siymia
siymia odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Od dwóch lat używam Siemensów z transmitterem na bluetooth i byłam zaskoczona, bo nie ma aplikacji na iOS. Kiedyś była ale przestała być wspierana w moim modelu transmittera. Więc radzę sobie bezpośrednio przez bluetooth bez aplikacji. Świetne rozwiązanie. Jednak następnym wyborem będą aparaty z BT a nie z wi-fi, tylko mam nadzieję, że Siemens do wtedy wprowadzi tę technologię. Jeśli nie, trzeba będzie się przestawić po kilkunastu latach na inną firmę, co jest trudne dla mnie, bo przywiązuję się do sprzętów, które nie zawodzą.
  • theMglr
  • theMglr Avatar Autor
2019/02/04 11:12 #780 przez theMglr
theMglr odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Witam,

Czy spotkał się ktoś z taką funkcjonalnością, że podczas słuchania muzyki (z telefonu) można na aparatach słuchowych wyłączyć dzieki otoczenia ?
Może, któryś s producentów aparatów ma taką możliwość.
Bardzo mi zależy na tym żeby się odciąć od otoczenia podczas słuchania muzyki :)
Pozdrawiam.
  • Piotrek
  • Piotrek Avatar Autor
2019/02/06 21:16 #781 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych

theMglr napisał: Witam,

Czy spotkał się ktoś z taką funkcjonalnością, że podczas słuchania muzyki (z telefonu) można na aparatach słuchowych wyłączyć dzieki otoczenia ?
Może, któryś s producentów aparatów ma taką możliwość.
Bardzo mi zależy na tym żeby się odciąć od otoczenia podczas słuchania muzyki :)
Pozdrawiam.

Odp:
Nie wiem jakie nosisz aparaty, jakiej aplikacji używasz i jaki masz telefon.
Wyłączenie mikrofonów aparatu podczas strumieniowania na pewno jest możliwe w Audibelu i z tego co wiem to w Sterkey też.
Co do telefonu to najlepiej do strumieniowania audio nadje się iPhone.
Android wymaga urządzeń pośredniczących pomiędzy telefonem i aparatami. Niby żaden problem, ale trzeba pamiętać aby to dodatkowe urządzenie naładować.
Przy tej konfiguracji również można wyłączyć mikrofony aparatu.
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
2019/11/09 23:36 #871 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Aparat aparatem ale żaden z nich nie zastąpi jakości słuchawek.
MUZYKA słuchana en directo jest OK ale jakość jednak nie umywa się do porządnych słuchawek z pasmem przenoszenia 20-20kHz.
NAWET najlepszy aparat nie dorówna jakości słuchawek.
Cieszę się że mogę słuchać bezpośrednio z telefonu, ale jednak dla porządnej muzyki słuchawki to podstawa!
  • Przem-43
  • Przem-43 Avatar Autor
2019/12/01 14:24 #873 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Słuchanie muzyki w aparatach słuchowych
Witam
Mam pytanie do osób znających się na aparatach firmy Audibel. Otóż mam aparaty Audibel start 1000 i chciałbym słuchać muzyki tak jakbym słuchał w słuchawkach tzn. chodzi o strumieniowanie. Wiem, że aparaty te są dedykowane pod iPhone i wtedy działa to naprawdę super. Sprawdzałem i było naprawdę ok. Z pewnych względów jednak iPhone mi nie odpowiada. I teraz moje pytanie czy da się zrobić to samo z telefonem na Androidzie ? Jakiejś dodatkowe urządzenie musi chyba wtedy być ? Podpowiedzcie co zrobić ?
Czytałem, że problem strumieniowania muzyki do aparatów słuchowych Google ma rozwiązać w 10 wersji Androida. Czy wtedy moje obecne aparaty zadziałają z Androidem bez żadnych dodatkowych urządzeń. Czy trzeba będzie kupić nowe aparaty ? Był tu na forum Pan z Audibela może jemu coś wiadomo w temacie ?