Jaki aparat słuchowy polecacie ?

  • Tadeusz G.
  • Tadeusz G. Avatar Autor
2014/09/28 21:07 #12 przez Tadeusz G.
Tadeusz G. stworzył temat: Jaki aparat słuchowy polecacie ?
Witam

Po tym jak rodzina wymusiła na mnie badanie słuchu, wykryto u mnie 40% niedosłuch. Lekarz zasugerował mi zakup aparatu słuchowego.
Od znajomych słyszałem różne negatywne opinie, podobno piszczą.
Jaki dobry aparat słuchowy polecacie i ile to będzie kosztować?

---
Tadeusz
Więcej
2014/09/29 13:28 #13 przez Protetyk Eugeniusz
Protetyk Eugeniusz odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy polecacie ?
Witam,

Dobry aparat słuchowy to taki, który jest dopasowany do Pana potrzeb. Niezależnie od głębokości ubytku, należy dobrać zaawansowanie elektroniki.
Czy mógłbym Pan powiedzieć coś więcej o swoich oczekiwaniach i pracy jaką Pan wykonuje, jak i o hobby i zainteresowaniach; ponieważ to decyduje o klasie aparatu.
Mniej istotna jest marka aparatu, lecz Pana oczekiwania. Polecam zapoznanie się artykułem Jaki aparat słuchowy kupić .

To co mogę polecić od razu, to wybór aparatu zausznego, który jest bardziej trwały i wbrew pozorom mniej widoczny od aparatu wewnątrzusznego. W tej chwili na rynku nowością się aparaty typu "RIC" które łączą w sobie zalety aparatu zausznego i wewnątrzusznego.

Czekam na więcej informacji.
Pozdrawiam.
  • Tadeusz G.
  • Tadeusz G. Avatar Autor
2014/10/02 18:03 #15 przez Tadeusz G.
Tadeusz G. odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy polecacie ?
Jestem pracującym emerytem. Pracuję w ochronie, część dnia spędzam wewnątrz budynku, jednak większość czasu pracuję na zewnątrz.
Jeśli chodzi o hobby i zainteresowania, to bardzo lubię oglądać filmy, jednak wtedy rodzina narzeka że telewizor jest zbyt głośny.
W pracy bardzo przeszkadza mi to, że nie słyszę gdy ktoś otwiera drzwi i idzie w moją stronę.

Widziałem w telewizji reklamę aparatu słuchowego za ok. 150 zł, czy wiecie coś na ten temat?
Więcej
2014/10/07 09:10 #20 przez Protetyk Eugeniusz
Protetyk Eugeniusz odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy polecacie ?
To co Pan widział w tej cenie nie jest aparatem słuchowym, tylko wzmacniaczem słuchu. Bardzo prawdopodobne, że takie urządzenie może uszkodzić część komórek słuchu, która u Pana działa poprawnie.
Prawdziwy aparat słuchowy jest produktem medycznym, ustawianym przez protetyka słuchu indywidualnie do każdego ubytku. Zdecydowanie odradzam wszelkie urządzenia aparatopodobne.
Jeśli często pracuje Pan na zewnątrz, warto wybrać aparat który jest odporny na kurz i wilgoć. Takie aparaty posiadają certyfikat IP67.
Dla osoby lubiącej oglądać filmy, przydatną opcją może być możliwość przesyłania dźwięku telewizora technologią bezprzewodową, wprost do aparatu.

Więcej informacji oraz możliwość przymierzenia konkretnych modeli różnych producentów otrzyma Pan w gabinecie protetyku słuchu. Polecam skorzystać z naszej bazy gabinetów.
  • Mateusz
  • Mateusz Avatar Autor
2018/03/30 12:36 #652 przez Mateusz
Mateusz odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy polecacie ?
Witam,

Zachęcam do przetestowania najpierw kilku urządzeń a dopiero później ewentualny zakup. Jest wiele firm które wykonują solidne urządzenia - Oticon, Phonak czy Starkey. Aparaty tych marek są bardzo dobre jednak jednej osobie bardziej będą leżeć Oticon a innym Phonak.

Ja akurat miałem możliwość przymierzenia kilku urządzeń w jednym z salonów www.AudioCentrum.com i jestem zdania, że warto właśnie poszukać tego typu salonów. Dzięki temu wybrałem urządzenie które mi idealnie pasuje a nie które mi wciska sprzedawca.