Jaki aparat słuchowy wybrać ?

• Jager
  • Jager Avatar
2019/09/24 15:21 #859 przez Jager
Jager odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam, Szukam doświadczonego protetyka aparatów firmy Phonak w okolicach Katowic.
  • Sonia
  • Sonia Avatar
2019/10/03 13:13 #860 przez Sonia
Sonia odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Dzień dobry, poszukuję dobrego protetyka w Trójmieście z doświadczeniem w pracy z dziećmi - dobór aparatu dla 10 latka. Jakieś polecenia?
  • Jurek
  • Jurek Avatar
2019/10/07 04:11 #861 przez Jurek
Jurek odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Dzień dobry. Szukam dobrego aparatu słuchowego.Mam duży niedosłuch na prawe uchu i średni na uch lewe. Noszę od 7 lat aparat słuchowy , ale już nie spełnia moich oczekiwań. Mieszkam w Bydgoszczy i szukam dobrego protetyka. Słyszałem że aparaty Audibel są dobre i mają konkurencyjne ceny. Jaka jest opinia o tych aparatach? A jakie inne firmy warto przetestować?
Pozdrawiam.
  • Paweł
  • Paweł Avatar
2019/10/25 09:44 #865 przez Paweł
Paweł odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Właśnie zaczynam przygodę z ofertą na aparaty, dostałem ofertę na aparat firmy unitron, macie jakieś doświadczenie w używaniu w/w aparatów
Więcej
2019/10/30 10:33 #868 przez Ewa
Ewa odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Dzień Dobry! Jestem na etapie doboru aparatów słuchowych. Aparaty noszę od dziecka.ostatni to Oticon. Noszę jeden aparat ale teraz będę miała dwa. Mieszkam w woj. pomorskim, w Kwidzynie. Czy znajdę tu dobrego protetyka? pozdrawiam
Więcej
2019/11/05 22:00 #869 przez Gre Gor
Gre Gor odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Piotrek napisał:

Kasia napisał: Czy zna ktoś aparaty ReSound, podobno mają duże wzmocnienie przy dużym niedosłuchu

ReSound to porządny sprzęt. Niestety bardzo drogi.
Stopień zaawansowania elektroniki ma główne znaczenie jeżeli chodzi jakość dźwięki i cenę aparatu.
Co chcesz wiedzie konkretnie o aparatach ReSound?
Jak dużego wzmocnienia potrzebujesz?

Witam Jestem tutaj nowy.
Obecnie mieszkam w Hiszpanii i tutaj jestem zmuszony do zmiany, zakupu nowego aparatu. Mam niedosłuch od dziecka i jest to moja kolejna zmiana.
Zaproponowano mi właśnie markę Resound do mojego ubytku, mam obuuszny 60dB.
Interesuje mnie wersja linx3D z BT (RIC) ze względu na konieczność zawodową, ciągłej obecności pod telefonem, którego często gęsto nie słyszę. Ze względu na hałasy.
A i wibracja na smart-opasce nie zawsze działa. Mam obecnie wewnątrzuszny ale ze względu na panujące tutaj upały chcę zauszny, dyskretny.
czy mogę poprosić o opinię? czy warto dopłacać za wersję z ładowaniem bezprzewodowym? co z akumulatorami?
Nie padną jak w telefonach, że po trzech latach do wymiany? Co wtedy?
Czy cena jaką mi zaproponował protetyk, 2200€ (2500€ aku) za aparat...To dobra cena?

Pozdrawiam Gregor.
  • agata
  • agata Avatar
2019/11/28 08:49 #872 przez agata
agata odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
prosze o podanie dobrego protetyka z Warszawy.
  • Przem-43
  • Przem-43 Avatar
2019/12/01 18:00 #874 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
Co bym musiał kupić do aparatów Audibel start1000 by móc słuchać muzyki w tych aparatach.
I ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ?
Pozdrawiam
  • Anonim
  • Anonim Avatar
2019/12/01 18:03 #875 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Audibel napisał: Dziękuję za zakup aparatów marki Audibel. Start 1000 to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie, cieszę się że jest Pan zadowolony.

W tej chwili ograniczenia telefonów z Androidem sprawiają, że nie możliwe jest strumieniowanie sygnału audio do aparatu słuchowego. Postęp w informatyce następuje z dnia na dzień, liczę że w niedługim czasie to się zmieni. Czekam na to z niecierpliwością, zdając sobie sprawę że polski rynek to głównie telefony z Androidem.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za opinię.

Piotr Miler
Dyrektor Audibel

Witam
Panie Piotrze zmieniło się coś odnośnie strumieniowania w Androidzie ? Podobno Android 10 ma wsparcie do aparatów słuchowych wiadomo coś Panu na ten temat ?
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/12/03 21:56 #876 przez Piotr
Piotr odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Dzień dobry

Tak, już coś zaczyna się dziać w sprawie strumieniowania bezpośrednio z Androida do aparatów Audibel.
Pierwsze telefony już współpracują. Niestety tylko te najnowsze z najnowszym Androidem.
Jutro wieczorem podam listę tych telefonów.
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/12/03 22:25 #877 przez Piotr

Przem-43 napisał: Witam
Co bym musiał kupić do aparatów Audibel start1000 by móc słuchać muzyki w tych aparatach.
I ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ?
Pozdrawiam

Odp:
Rozumiem że chodzi o przesyłanie bezprzewodowe muzyki z dowolnego urządzenia do aparatu Start 1000.
Do dyspozycji mamy aż mamy 3 urządzenia pośredniczące w przesyłaniu dźwięku.
Surflink Media 2, to urządzenie świetnie nadaje się do TV ale nie tylko. zobacz tu

www.audibel.com.pl/aparaty-sluchowe/akce...flink/surflink-media
Surflink mobile2. To uniwersalne urządzenie nazywane jest żartobliwie trzecim uchem. Posiada wbudowane mikrofony dzięki który możesz słuchać z daleka. Nadaje się też do bezprzewodowego sparowania z dowolnym urządzeniem np telefonem za pomocą bluetooth. Jeżeli wolisz za pomocą kabla z laptopem to odpowiedni kabel jest w zestawie. Podeśle filmik
Można też wykorzystać do tego celu małe urządzenie mimi Mobile. Za pomocą tego mikrofonu możesz połączyć się po bluetooth z nadajnikiem audio.
www.audibel.com.pl/aparaty-sluchowe/akce...surflink-mini-mobile
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/12/03 22:34 #878 przez Piotr

Ewa napisał: Dzień Dobry! Jestem na etapie doboru aparatów słuchowych. Aparaty noszę od dziecka.ostatni to Oticon. Noszę jeden aparat ale teraz będę miała dwa. Mieszkam w woj. pomorskim, w Kwidzynie. Czy znajdę tu dobrego protetyka? pozdrawiam

Odp:
Masz u siebie gabinet protetyki należący do grupy Świat Słuchu. Mam o protetykach tej grupy bardzo dobre zdanie.
Mają aparaty z koncernu Oticon i mają też Audibela.
Pozdrawiam.
PS
Jeżeli spodoba ci się Audibel to masz u mnie niespodziankę.
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/12/03 22:39 #879 przez Piotr

Gre Gor napisał:

Piotrek napisał:

Kasia napisał: Czy zna ktoś aparaty ReSound, podobno mają duże wzmocnienie przy dużym niedosłuchu

ReSound to porządny sprzęt. Niestety bardzo drogi.
Stopień zaawansowania elektroniki ma główne znaczenie jeżeli chodzi jakość dźwięki i cenę aparatu.
Co chcesz wiedzie konkretnie o aparatach ReSound?
Jak dużego wzmocnienia potrzebujesz?

Witam Jestem tutaj nowy.
Obecnie mieszkam w Hiszpanii i tutaj jestem zmuszony do zmiany, zakupu nowego aparatu. Mam niedosłuch od dziecka i jest to moja kolejna zmiana.
Zaproponowano mi właśnie markę Resound do mojego ubytku, mam obuuszny 60dB.
Interesuje mnie wersja linx3D z BT (RIC) ze względu na konieczność zawodową, ciągłej obecności pod telefonem, którego często gęsto nie słyszę. Ze względu na hałasy.
A i wibracja na smart-opasce nie zawsze działa. Mam obecnie wewnątrzuszny ale ze względu na panujące tutaj upały chcę zauszny, dyskretny.
czy mogę poprosić o opinię? czy warto dopłacać za wersję z ładowaniem bezprzewodowym? co z akumulatorami?
Nie padną jak w telefonach, że po trzech latach do wymiany? Co wtedy?
Czy cena jaką mi zaproponował protetyk, 2200€ (2500€ aku) za aparat...To dobra cena?

Pozdrawiam Gregor.

odp
Poproszę kogoś kto zna się na aparatach Resound o zabranie głosu. Ja jestem z Audibela.
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/12/03 22:41 #880 przez Piotr

Jurek napisał: Dzień dobry. Szukam dobrego aparatu słuchowego.Mam duży niedosłuch na prawe uchu i średni na uch lewe. Noszę od 7 lat aparat słuchowy , ale już nie spełnia moich oczekiwań. Mieszkam w Bydgoszczy i szukam dobrego protetyka. Słyszałem że aparaty Audibel są dobre i mają konkurencyjne ceny. Jaka jest opinia o tych aparatach? A jakie inne firmy warto przetestować?
Pozdrawiam.

Odp:
W Bydgoszczy masz Świat Słuchu, bardzo dobra grupa protetyków a do tego mają Audibele. Pozdrawiam
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/12/03 22:46 #881 przez Piotr

Sonia napisał: Dzień dobry, poszukuję dobrego protetyka w Trójmieście z doświadczeniem w pracy z dziećmi - dobór aparatu dla 10 latka. Jakieś polecenia?

Odp
W Gdańsku masz dobrego protetyka w firmie Słucham. Uczy w szkole protetyki i ma sporo cierpliwości. Polecam.
Więcej
2019/12/04 03:33 #882 przez Przem-43
Witam
Panie Piotrze czy ja mogę prosić o ceny tych urządzeń. Nie musi być na forum może być na PW lub mail. I czy można je zamówić u protetyka swojego czy można bezpośrednio u Was ? Widzę, że gdyby chwilkę poczekać to może by się okazało, że mając telefon z Androidem 10 można też słuchać muzyki. pytanie czy będzie to dotyczyło wszystkich telefonów z tym systemem czy tylko wybranych modeli ?
  • Przem-43
  • Przem-43 Avatar
2019/12/04 10:09 #883 przez Przem-43
Witam
Mój protetyk podpowiedział mi, że moje aparaty to Start1000i czy to coś zmienia odnośnie możliwości łączenia z innymi niż iPhone urządzeniami np. telefon na Androidzie ?
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/12/04 19:42 #885 przez Piotr

Przem-43 napisał: Witam
Mój protetyk podpowiedział mi, że moje aparaty to Start1000i czy to coś zmienia odnośnie możliwości łączenia z innymi niż iPhone urządzeniami np. telefon na Androidzie ?

Odp:
Start 1000i - litera i w nazwie wskazuje że jest to aparat z wbudowanym Bluetooth. (W tym przypadku odpadają urządzenia systemu 900MHz o którym pisałem wcześniej )
Pamiętać musimy że Bluetooth ma kilka rożnych protokołów nie każdy z każdym pracuje. W tym konkretnym przypadku aparat będzie w pełni współpracował z iPhone od wersji 5 w górę. W pełni to znaczy będzie pilotem dla aparatu. Dzięki czemu można telefonem zmieniać głośność, zmieniać programy a nawet budować własne programy na bazie tych ustawień które zrobił protetyk. A dodatkowo iPhone prześle dźwięk rozmowy wprost do aparatu.
Android i to tylko ten nowy będzie miał tą funkcjonalność, ale bez przesyłania dźwięku.
Aparaty VIA Audibela które w tym momencie wchodzą na rynek maja możliwość pełnej współpracy z wybranymi modelami Androidów.
Wracając do Start1000i Ten aparat został zbudowany do łączności z iPhone i działa z nim doskonale. Korzysta z specjalnych energooszczędnych rozwiązań zaprojektowanych do tego celu.
Jeżeli nie ma Pan uprzedzeń do tej marki telefonu to będzie to najlepsze rozwiązanie.