Jaki aparat słuchowy wybrać ?

• Anonim
  • Anonim Avatar
2019/04/03 10:12 #807 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Byliśmy w piątek w FonMedzie i jesteśmy bardzo zadowoleni- profesjonalne podejście a przy tym miła atmosfera. Okazało się, że możemy pominąć terapię szumów, bo tata się już do nich przyzwyczaił i słyszy je tylko gdy się o nich wspomina. 11go idziemy na kolejną wizytę podczas której tata ma przymierzyć i wypożyczyć aparaty testowe. Wszystko tak naprawdę okaże się gdy będzie je już miał. Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Monika
  • Mr 62
  • Mr 62 Avatar
2019/04/03 20:24 #808 przez Mr 62
Mr 62 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Proszę o polecenie protetyka z Bielska-Białej
  • info
  • info Avatar
2019/04/03 21:08 #809 przez info
info odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Mr 62 napisał: Proszę o polecenie protetyka z Bielska-Białej

W Bielsku masz dwie dobre firmy :
Satis Pani Doroty na Traugutta 12
Centrum Aparatow Sluchowych Pana Kamila na Krasińskiego 30
Daj znać czytelnikom tedo portal czy i gdzie podobała ci się obsługą.
Twoja opinia będzie przydatna dla innych. No i ocżywice dla mnie żebym wiedział czy polecać innym
Pozdrawiam Info
  • Anonim
  • Anonim Avatar
2019/04/03 21:18 #810 przez Anonim

Anonim napisał: Byliśmy w piątek w FonMedzie i jesteśmy bardzo zadowoleni- profesjonalne podejście a przy tym miła atmosfera. Okazało się, że możemy pominąć terapię szumów, bo tata się już do nich przyzwyczaił i słyszy je tylko gdy się o nich wspomina. 11go idziemy na kolejną wizytę podczas której tata ma przymierzyć i wypożyczyć aparaty testowe. Wszystko tak naprawdę okaże się gdy będzie je już miał. Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Monika

Daj później znac na jakie aparaty się zdecydował i czy jest zadowolony.
Powodzenia.
  • Anonim
  • Anonim Avatar
2019/04/04 21:28 #811 przez Anonim

Anonim napisał:

Anonim napisał: Byliśmy w piątek w FonMedzie i jesteśmy bardzo zadowoleni- profesjonalne podejście a przy tym miła atmosfera. Okazało się, że możemy pominąć terapię szumów, bo tata się już do nich przyzwyczaił i słyszy je tylko gdy się o nich wspomina. 11go idziemy na kolejną wizytę podczas której tata ma przymierzyć i wypożyczyć aparaty testowe. Wszystko tak naprawdę okaże się gdy będzie je już miał. Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Monika

Powodzenia.

Właśnie przeglądam propozycje od pana Krzysztofa i są wsród nich różme nodele signii pure nx, phonaka audeo M i phonaka audeo B. Gdybyś miał wybierać pomiędzy signia 5nx, phonakiem audeo B70 i phonakiem audeo M70 to co byś wybrał? Jaka jest różnica między serią B i M phonaka? Przyznam, że w signii opcja naturalnego przetwarzania własnego głosu brzmi bardzo ciekawie- miałeś doświadczenia z tym modelem? Czy klienci faktycznie dostrzegają różnicę? Monika
  • 1
  • 1 Avatar
2019/04/07 22:24 #812 przez 1
1 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Anonim napisał:

Anonim napisał:

Powodzenia.

Właśnie przeglądam propozycje od pana Krzysztofa i są wsród nich różme nodele signii pure nx, phonaka audeo M i phonaka audeo B. Gdybyś miał wybierać pomiędzy signia 5nx, phonakiem audeo B70 i phonakiem audeo M70 to co byś wybrał? Jaka jest różnica między serią B i M phonaka? Przyznam, że w signii opcja naturalnego przetwarzania własnego głosu brzmi bardzo ciekawie- miałeś doświadczenia z tym modelem? Czy klienci faktycznie dostrzegają różnicę? Monika

Hej

Jutro poproszę kogoś aby odpowiedział na twoje pytanie ponieważ ja nie sprzedaje Phonaka
  • Swissfon
  • Swissfon Avatar
2019/05/16 15:49 #815 przez Swissfon
Swissfon odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Wszelkich informacji udzieli Państwu nasza miła obsługa pod numerem telefonu: +48 81 381 51 20 oraz +48 881 200 118 Można także zadawać pytania poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy także na DARMOWE badania słuchu. Działamy na terenie Lublina, Zamościa, Kraśnika oraz Krakowa.
Pozdrawiam.
  • Beata Sikora
  • Beata Sikora Avatar
2019/07/01 18:11 #825 przez Beata Sikora
Beata Sikora odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
pilnie poszukuję dobrego sprawdzonego protetyka z Krakowa, dość duży niedosłuch i skomplikowana sprawa, zależy mi na pomocy w wyborze aparatów a nie naciąganiu zwłaszcza, że w tym temacie jestem nowa
pozdrawiam
  • Anonim
  • Anonim Avatar
2019/07/02 12:29 #826 przez Anonim
Witam,
służę pomocą i kilkunastoletnim doświadczeniem.Zapraszam na Al.Pokoju 4 Kraków tel.12 417 40 08
Dorota
  • KRAK SŁUCH
  • KRAK SŁUCH Avatar
2019/07/02 16:39 #827 przez KRAK SŁUCH
KRAK SŁUCH odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
dzień dobry,
zapraszam do kontaktu KRAK SŁUCH ul. Felicjanek 10, tel. 502420914,

Renata.
Więcej
2019/07/15 12:44 #844 przez Andrew Kasperczyk
Andrew Kasperczyk odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam Serdecznie,
przymierzam się do zmiany aparatów, aparaty nosze od urodzenia...
obecnie mam już 7 rok : Widex C3-FS (aparaty za uszne, mikrofon w uchu)

szukam aparatów klasy średniej lub wyższej: budżet to 5500 1szt aparatu.

Pytanie. co polecacie, jakie modele, jakieś nowinki technologiczne ?
Bardzo ucieszyłem się że w końcu są aparaty które łącza się z telefonem - jestem ciekawy jak to wygląda w praktyce rozmowa telefoniczna oraz słuchanie muzyki.

Pierwszy aparat jaki będę testować będzie firmy której nie znam osobiście: Bernafon Zerena 5 (podobno jest to Oticon którego już miałem kiedyś ze 2 razy) :)
Co sądzicie o tym aparacie ? alternatywa dla tego modelu ?
Pozdrawiam
  • Piotrek
  • Piotrek Avatar
2019/07/17 20:28 #845 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Widzę że interesuje Cię bezpośrednia transmisja rozmowy telefonicznej i muzyki do aparatów słuchowych.
To jest możliwe jeżeli posiadasz telefon iPhone 5 lub nowszy.
Jeżeli nie masz iPhone to potrzebujesz dodatkowego elementu w postaci małego mikrofonu.

Jeżeli nie masz iPhone a dodatkowy mikrofon jest dla ciebie nie do zaakceptowania to zostaje ci jedynie aparat słuchowy marki Phanak. Oni jako jedyni mają w tej chwili technologie strimingu audio z telefonami na Androidzie.
PS
Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania dawaj śmiało :)
Więcej
2019/07/18 11:56 #850 przez Andrew Kasperczyk
tak, aparat powinien mieć możliwość transmisji muzyki oraz rozmowy z telefonu.
Właśnie się przekonałem że tylko na tel. marki iPhone działa bezpośrednia transmisja miałem okazje chwilkę sprawdzić. Myslałem ze na androidach tez działa ponieważ wszystkie aparaty tym sie chwalą tylko w instrukcji jest *nie działa strumieniowanie audio na andriod:) działa tylko przełączanie kanałów i podgłaśnianie. Nie przeszkadza mi ze będzie trzeba mieć kolejne urządzenie do połączenia z telefonem - czekam na zestaw by zadziałało na androidzie, sprawdzę jak działa...

Najważniejsze to jest dobry aparat. Po 3 dniach Zerena 5 mam bardzo słabe odczucie, w porównaniu do moich aparatów Widex, to w tych co testuje dobrze ściąga dzwieki z otoczenia ale słabo rozumiem mowę innych osób zwłaszcza gdy w otoczeniu jest szum lub inne dzwięki. Mam wrażenie że aparat bardziej skupia się na wyłapaniu dźwięków z otoczenia niż dźwięków mowy. Kanały typu "hałas w samochodzie" brzmi dziwnie bo wszystko wytłumia i podobno ma się lepiej słyszeć ale nie wg. mnie. Dziś jeszcze jadę jeszcze raz ustawić.
Oraz będzie trzeba rozglądać sie na innymi modelami. Jakie polecacie firmy i modele ?
  • Piotrek
  • Piotrek Avatar
2019/07/20 11:01 #851 przez Piotrek
Witam ponownie,
Jeżeli nie przeszkadza Ci dodatkowy element do aparatów słuchowych w postaci mikrofonu który jednocześnie jest transmiterem dźwięku z androida do telefonu to w zasadzie nie musisz się ograniczać. Większość producentów aparatów słuchowych ma takie rozwiązania i to często w rożnych wariantach. To działa świetnie ludzie są z tych rozwiązań bardzo zadowoleni. Taki dodatkowy mikrofon ma swoje zalety. Jedną z nich jest własny akumulator dzięki czemu nie popiera prądu z aparatu słuchowego do transmisji. Inną zaletą jest np to że mikrofon może przyjąć dodatkową funkcje tzn tak zwane trzecie ucho. Wyobraź sobie że w dużym hałasie np na przyjęciu kładziesz mikrofon na drugim końcu stołu przy którym siedzisz i wtedy dźwięki stamtąd słyszysz i rozumiesz lepiej niż ludzie z tak zwaną normą słuchową

Większym problemem są twoje przyzwyczajenia do marki Widex. Ta firma ma bardzo charakterystyczny dźwięk. Pacjenci przywykają do tego dźwięku tak że po latach jak sam widzisz trudno się przestawić. Nie chce się tu wdawać w szczegóły, ale Widex to firma z której najtrudniej wyjść i przejść na inne aparaty. Ten problem nie dotyczy tylko Ciebie.
Większość moich znajomych protetyków w takich przypadkach jak twój nie zmienia producent. I proponuje dalej markę Widex.
Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zostać przy Widexie to masz w zasadzie dwa wyjścia:
1) Udać się ze swoim starym widexem do protetyka który ma sprzęt i potrafi zgrać ustawienia Widexa i tymi ustawieniami zaprogramować nowy aparat. Oczywiście to nie będzie to samo. Wszystkie nowinki techniczne nowego aparatu będą normalnie działały.

2) Amerykanie produkują aparaty które można ustawić dla pacjentów którzy przez wiele lat nosili aparaty Widex. Protetyk ustawiający ten aparat musi tylko zaznaczyć podczas ustawiania że masz doświadczenie z daną marką. Dzięki temu charakterystyka dźwięku z ich aparatów będzie zrobiona na wzór Widexa. Na pewno takie możliwości ma marka Audibel i prawdopodobnie Starkey.

Zawsze mażesz zapytać swojego protetyka czy może zamówić dla ciebie taki aparat na próbę.
A jeżeli podasz z jakich jesteś okolić to spróbuje dla ciebie znaleźć Protetyka z rozwiązaniem 1 lub 2.

powodzenia.
Więcej
2019/07/22 14:21 #852 przez Andrew Kasperczyk
Dziękuję za wypowiedzi Panie Piotrze :)
Jeżeli chodzi o zewnętrzny mikrofon oraz transmiter audio to nawet nie pomyślałem że może przyjąć taką przydatną funkcję - dopiero będę testować takie urządzenie, więc sprawdzę jak to działa, myślę że to będzie lepsze rozwiązanie.

Odnośnie przyzwyczajeń do Widexa, to mój protetyk również wspomniał że cięzko jest przejść na inną markę.
Jednak chciałem spróbować od innych firm ponieważ aparaty które obecnie posiadałem bardzo często trafiały do serwisu. Pierwsze lata min. 1 raz rocznie później 2 razy rocznie - co było bardzo uciążliwe. Dlatego jestem lekko zrażony tą firmą. Ale to były pierwsze moje aparaty gdzie mikrofon jest w uchu. Więc są to aparaty delikatniejsze na wilgoć zwłaszcza wkładka z mikrofonem w uchu oraz wizualnie są mniejsze i dyskretne.
Dlatego myślę że też spróbuje nowy model z frmy WIdex (może nie będzie już taki awaryjny)

Jeżeli chodzi o rozwiązania nr.1 oraz 2 - to mogę zostać nadal przy tej firmie ale z powodów które opisałem wyżej z awaryjnością chciałem przetestować najpierw inne modele które posłużą kolejne 5 i więcej lat :) Ale zapytam się czy coś takiego mój protetyk słuchu jest wstanie zrobić.

następny aparat do tetów będzie Phonak później Widex później ..... ?
  • Nowa
  • Nowa Avatar
2019/07/24 18:13 #853 przez Nowa
Nowa odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Dzień dobry, proszę o polecenie dobrego protetyka na terenie Jasła, Krosna, Rzeszowa, ewentualnie Gorlic.
  • Anonim
  • Anonim Avatar
2019/07/29 18:37 #854 przez Anonim
Dzień dobry,
Szukam opinii na temat aparatu słuchowego Bernafon Zerena 3.
Dodatkowo byłbym wdzięczny za informację jaki jest mniej więcej koszt takiego aparatu.

Pozdrawiam.
  • Piotrek
  • Piotrek Avatar
2019/07/30 11:02 #855 przez Piotrek

Nowa napisał: Dzień dobry, proszę o polecenie dobrego protetyka na terenie Jasła, Krosna, Rzeszowa, ewentualnie Gorlic.

W Rzeszowie masz dwie fajne Firmy z dobrymi protetykami:
1) FoniMed Pani Barbara Włodarczyk. Śmiało można ją polecić
2) Marmed bardzo dobra firma z oddziałami we Wszystkich miastach o które pytasz. Marmed może być dla ciebie wygodniejszą firmą ze względu na ilość gabinetów. W każdym możesz ustawiać aparaty. Więc jeżeli praca jednego protetyka ci się nie spodoba to masz jeszcze całą gamę innych. Aparaty też tam mają dobre
  • MS
  • MS Avatar
2019/09/03 14:20 #857 przez MS
MS odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam, proszę o polecenie doświadczonego protetyka we Wrocławiu
  • info
  • info Avatar
2019/09/12 22:58 #858 przez info
info odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

MS napisał: Witam, proszę o polecenie doświadczonego protetyka we Wrocławiu

Hej,
Mico med na Stawowej 6