Odpowiedz: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Tworzysz post jako gość
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.
X

Historia tematu: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

• Piotr
2019/12/04 19:42
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Przem-43 napisał: Witam
Mój protetyk podpowiedział mi, że moje aparaty to Start1000i czy to coś zmienia odnośnie możliwości łączenia z innymi niż iPhone urządzeniami np. telefon na Androidzie ?

Odp:
Start 1000i - litera i w nazwie wskazuje że jest to aparat z wbudowanym Bluetooth. (W tym przypadku odpadają urządzenia systemu 900MHz o którym pisałem wcześniej )
Pamiętać musimy że Bluetooth ma kilka rożnych protokołów nie każdy z każdym pracuje. W tym konkretnym przypadku aparat będzie w pełni współpracował z iPhone od wersji 5 w górę. W pełni to znaczy będzie pilotem dla aparatu. Dzięki czemu można telefonem zmieniać głośność, zmieniać programy a nawet budować własne programy na bazie tych ustawień które zrobił protetyk. A dodatkowo iPhone prześle dźwięk rozmowy wprost do aparatu.
Android i to tylko ten nowy będzie miał tą funkcjonalność, ale bez przesyłania dźwięku.
Aparaty VIA Audibela które w tym momencie wchodzą na rynek maja możliwość pełnej współpracy z wybranymi modelami Androidów.
Wracając do Start1000i Ten aparat został zbudowany do łączności z iPhone i działa z nim doskonale. Korzysta z specjalnych energooszczędnych rozwiązań zaprojektowanych do tego celu.
Jeżeli nie ma Pan uprzedzeń do tej marki telefonu to będzie to najlepsze rozwiązanie.

• Przem-43
2019/12/04 10:09

Witam
Mój protetyk podpowiedział mi, że moje aparaty to Start1000i czy to coś zmienia odnośnie możliwości łączenia z innymi niż iPhone urządzeniami np. telefon na Androidzie ?

2019/12/04 03:33

Witam
Panie Piotrze czy ja mogę prosić o ceny tych urządzeń. Nie musi być na forum może być na PW lub mail. I czy można je zamówić u protetyka swojego czy można bezpośrednio u Was ? Widzę, że gdyby chwilkę poczekać to może by się okazało, że mając telefon z Androidem 10 można też słuchać muzyki. pytanie czy będzie to dotyczyło wszystkich telefonów z tym systemem czy tylko wybranych modeli ?

• Piotr
2019/12/03 22:46

Sonia napisał: Dzień dobry, poszukuję dobrego protetyka w Trójmieście z doświadczeniem w pracy z dziećmi - dobór aparatu dla 10 latka. Jakieś polecenia?

Odp
W Gdańsku masz dobrego protetyka w firmie Słucham. Uczy w szkole protetyki i ma sporo cierpliwości. Polecam.

• Piotr
2019/12/03 22:41

Jurek napisał: Dzień dobry. Szukam dobrego aparatu słuchowego.Mam duży niedosłuch na prawe uchu i średni na uch lewe. Noszę od 7 lat aparat słuchowy , ale już nie spełnia moich oczekiwań. Mieszkam w Bydgoszczy i szukam dobrego protetyka. Słyszałem że aparaty Audibel są dobre i mają konkurencyjne ceny. Jaka jest opinia o tych aparatach? A jakie inne firmy warto przetestować?
Pozdrawiam.

Odp:
W Bydgoszczy masz Świat Słuchu, bardzo dobra grupa protetyków a do tego mają Audibele. Pozdrawiam

• Piotr
2019/12/03 22:39

Gre Gor napisał:

Piotrek napisał:

Kasia napisał: Czy zna ktoś aparaty ReSound, podobno mają duże wzmocnienie przy dużym niedosłuchu

ReSound to porządny sprzęt. Niestety bardzo drogi.
Stopień zaawansowania elektroniki ma główne znaczenie jeżeli chodzi jakość dźwięki i cenę aparatu.
Co chcesz wiedzie konkretnie o aparatach ReSound?
Jak dużego wzmocnienia potrzebujesz?

Witam Jestem tutaj nowy.
Obecnie mieszkam w Hiszpanii i tutaj jestem zmuszony do zmiany, zakupu nowego aparatu. Mam niedosłuch od dziecka i jest to moja kolejna zmiana.
Zaproponowano mi właśnie markę Resound do mojego ubytku, mam obuuszny 60dB.
Interesuje mnie wersja linx3D z BT (RIC) ze względu na konieczność zawodową, ciągłej obecności pod telefonem, którego często gęsto nie słyszę. Ze względu na hałasy.
A i wibracja na smart-opasce nie zawsze działa. Mam obecnie wewnątrzuszny ale ze względu na panujące tutaj upały chcę zauszny, dyskretny.
czy mogę poprosić o opinię? czy warto dopłacać za wersję z ładowaniem bezprzewodowym? co z akumulatorami?
Nie padną jak w telefonach, że po trzech latach do wymiany? Co wtedy?
Czy cena jaką mi zaproponował protetyk, 2200€ (2500€ aku) za aparat...To dobra cena?

Pozdrawiam Gregor.

odp
Poproszę kogoś kto zna się na aparatach Resound o zabranie głosu. Ja jestem z Audibela.