Odpowiedz: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Tworzysz post jako gość
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.
X

Historia tematu: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

 • Michal
 • Avatar
2020/07/24 09:44
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Ma jeszcze jedno pytanie czy z problemem słuchu (raczej od urodzenia) od razu udać się do protetyka czy najpierw do laryngologa.

 • Michał
 • Avatar
2020/07/24 00:10
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Protetyk napisał: Jestem protetykiem z długoletnim doświadczeniem i dlatego nie polecam Ci wewnątrzusznych. Chociaż pewnie to o nich najbardziej myślisz. Pewnie wydaje ci się że są mało widoczne. Tak nie jest. Dodatkowym problemem jest większa awaryjność wewnątrzusznych. Dziś najmniej widocznym aparatem jest RIC. To odmiana aparatu zausznego z słuchawką w kanale usznym. Wypróbuj najpierw to rozwiązanie. Jeżeli przebywasz na zewnątrz zwróć uwagę na to aby aparat był odporny na wodę i pył, nie
koniecznie ma być to aparat do nurkowania. Po
prostu deszcz ma go nie zepsuć, są takie rozwiązania.
Nie decyduj się od razu na system CROS, ten system co prawda sprawi, że od strony słabszego ucha od razu zaczniesz lepiej słyszeć, ale dzieje się tak dla tego, że mikrofon wysyła dźwięk do drugiego ucha i to własnie te lepsze przetwarza dźwięk stąd efekt jest od razu widoczny. U ciebie wypróbowałbym silniejszy aparat na słabsze ucho, jesteś młody więc po kilku miesiącach wytrenujesz zrozumienie mowy ze słabszego ucha, szkoda z niego zrezygnować. CROS daje się gdy ucho jest całkowicie głuche albo gdy nie ma zysku z aparat na tum uchu. W twoim przypadku nie ma sensu zakładać że nie będzie zysku z aparatu. Daj sobie pół roku czasu i zobaczysz czy zrozumienie na słabszym uchu poprawi się.
Znajdź protetyka który może ewentualnie wymienić Ci aparat na mikrofon gdyby zrozumienie nie wróciło.
Aparat na uchu lepszym musi od razu być taki który może współpracować albo z drugim aparatem albo z mikrofonem systemu CROS. Takie bezprzewodowe rozwiązania dziś posiada marka Phonak i Audibel.
Jeżeli podasz z jakiego jesteś miasta to może uda mi się polecić Ci konkretnego protetyka.
Pozdrawiam.

A poleci Pan Kogoś ze Szczecina, ogólnie z zachodniopomorskiego.

 • Piotr
 • Avatar
2020/07/12 10:55
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Hej
Faktycznie w Płocku to głównie siecówki.
Tak jak mówisz sieciówka nastawiona jest głównie na masówkę.
Jeżeli chcesz szukać indywidualnego podejścia zaproponuje ci rodzinne firmy.
ale to w Warszawie.
aparaty.waw.pl/kontakt/
amivox.pl/

 • tomekkl
 • Avatar
2020/07/08 11:36
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Cześć,

Czy ktoś ma namiar na dobrego protetyka w Płocku, w ostateczności w Warszawie? Mogę skorzystać z Geers w Płocku, jednak boję się, że to może być "masówka" a nie indywidualne podejście. Mam obustronny niedosłuch, jakieś 50-70 dB, jeszcze nie byłem na badaniach, więc się okaże. Zależy mi też na wypożyczeniu aparatu, żeby sprawdzić, jak się sprawuje w codziennym życiu. Ktoś pomoże?

 • Ania
 • Avatar
2020/04/19 18:26
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Ja też polecam gabinet na ul Felicjanek w Krakowie

 • Blanka
 • Avatar
2020/04/18 22:05
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Witam .. od 4 miesiecy szukam dobrego aparatu .. probowalam juz Starkey, Phonak Audeo M30, Signia Insio 3px wewnatrzkanalowy .. ten ostatni strasznie kiepsko sie spisuje bo siebie slysze jak przez tube i ogolnie wszystkie dzwieki sa glosne i z echem a mowa tak sobie. Phonak byl najlepszy. Mimo to szukam jeszcze dalej. Potrzebuje dobrego aparatu bo mam 40 lat i w pracy mam duzy kontakt z ludzmi. Zastanawiam sie nad Oticon Ria 2 tylko to stary juz model. Mozna prosic o polecenie dobrego protetyka z Krakowa? Tylko najlepiej takiego ktory pozycza na pare dni aparat bo inaczej sie slyszy w gabinecie a inaczej w codziennym srodowisku ..