Odpowiedz: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Tworzysz post jako gość
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.
X

Historia tematu: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

 • Piotrek
 • Avatar
2019/07/30 11:02
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Nowa napisał: Dzień dobry, proszę o polecenie dobrego protetyka na terenie Jasła, Krosna, Rzeszowa, ewentualnie Gorlic.

W Rzeszowie masz dwie fajne Firmy z dobrymi protetykami:
1) FoniMed Pani Barbara Włodarczyk. Śmiało można ją polecić
2) Marmed bardzo dobra firma z oddziałami we Wszystkich miastach o które pytasz. Marmed może być dla ciebie wygodniejszą firmą ze względu na ilość gabinetów. W każdym możesz ustawiać aparaty. Więc jeżeli praca jednego protetyka ci się nie spodoba to masz jeszcze całą gamę innych. Aparaty też tam mają dobre

 • Anonim
 • Avatar
2019/07/29 18:37
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Dzień dobry,
Szukam opinii na temat aparatu słuchowego Bernafon Zerena 3.
Dodatkowo byłbym wdzięczny za informację jaki jest mniej więcej koszt takiego aparatu.

Pozdrawiam.

 • Nowa
 • Avatar
2019/07/24 18:13
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Dzień dobry, proszę o polecenie dobrego protetyka na terenie Jasła, Krosna, Rzeszowa, ewentualnie Gorlic.

2019/07/22 14:21
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Dziękuję za wypowiedzi Panie Piotrze :)
Jeżeli chodzi o zewnętrzny mikrofon oraz transmiter audio to nawet nie pomyślałem że może przyjąć taką przydatną funkcję - dopiero będę testować takie urządzenie, więc sprawdzę jak to działa, myślę że to będzie lepsze rozwiązanie.

Odnośnie przyzwyczajeń do Widexa, to mój protetyk również wspomniał że cięzko jest przejść na inną markę.
Jednak chciałem spróbować od innych firm ponieważ aparaty które obecnie posiadałem bardzo często trafiały do serwisu. Pierwsze lata min. 1 raz rocznie później 2 razy rocznie - co było bardzo uciążliwe. Dlatego jestem lekko zrażony tą firmą. Ale to były pierwsze moje aparaty gdzie mikrofon jest w uchu. Więc są to aparaty delikatniejsze na wilgoć zwłaszcza wkładka z mikrofonem w uchu oraz wizualnie są mniejsze i dyskretne.
Dlatego myślę że też spróbuje nowy model z frmy WIdex (może nie będzie już taki awaryjny)

Jeżeli chodzi o rozwiązania nr.1 oraz 2 - to mogę zostać nadal przy tej firmie ale z powodów które opisałem wyżej z awaryjnością chciałem przetestować najpierw inne modele które posłużą kolejne 5 i więcej lat :) Ale zapytam się czy coś takiego mój protetyk słuchu jest wstanie zrobić.

Lokalizacja: Lubelskie, Biłgoraj

następny aparat do tetów będzie Phonak później Widex później ..... ?

 • Piotrek
 • Avatar
2019/07/20 11:01
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Witam ponownie,
Jeżeli nie przeszkadza Ci dodatkowy element do aparatów słuchowych w postaci mikrofonu który jednocześnie jest transmiterem dźwięku z androida do telefonu to w zasadzie nie musisz się ograniczać. Większość producentów aparatów słuchowych ma takie rozwiązania i to często w rożnych wariantach. To działa świetnie ludzie są z tych rozwiązań bardzo zadowoleni. Taki dodatkowy mikrofon ma swoje zalety. Jedną z nich jest własny akumulator dzięki czemu nie popiera prądu z aparatu słuchowego do transmisji. Inną zaletą jest np to że mikrofon może przyjąć dodatkową funkcje tzn tak zwane trzecie ucho. Wyobraź sobie że w dużym hałasie np na przyjęciu kładziesz mikrofon na drugim końcu stołu przy którym siedzisz i wtedy dźwięki stamtąd słyszysz i rozumiesz lepiej niż ludzie z tak zwaną normą słuchową

Większym problemem są twoje przyzwyczajenia do marki Widex. Ta firma ma bardzo charakterystyczny dźwięk. Pacjenci przywykają do tego dźwięku tak że po latach jak sam widzisz trudno się przestawić. Nie chce się tu wdawać w szczegóły, ale Widex to firma z której najtrudniej wyjść i przejść na inne aparaty. Ten problem nie dotyczy tylko Ciebie.
Większość moich znajomych protetyków w takich przypadkach jak twój nie zmienia producent. I proponuje dalej markę Widex.
Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zostać przy Widexie to masz w zasadzie dwa wyjścia:
1) Udać się ze swoim starym widexem do protetyka który ma sprzęt i potrafi zgrać ustawienia Widexa i tymi ustawieniami zaprogramować nowy aparat. Oczywiście to nie będzie to samo. Wszystkie nowinki techniczne nowego aparatu będą normalnie działały.

2) Amerykanie produkują aparaty które można ustawić dla pacjentów którzy przez wiele lat nosili aparaty Widex. Protetyk ustawiający ten aparat musi tylko zaznaczyć podczas ustawiania że masz doświadczenie z daną marką. Dzięki temu charakterystyka dźwięku z ich aparatów będzie zrobiona na wzór Widexa. Na pewno takie możliwości ma marka Audibel i prawdopodobnie Starkey.

Zawsze mażesz zapytać swojego protetyka czy może zamówić dla ciebie taki aparat na próbę.
A jeżeli podasz z jakich jesteś okolić to spróbuje dla ciebie znaleźć Protetyka z rozwiązaniem 1 lub 2.

powodzenia.

2019/07/18 11:56
Jaki aparat słuchowy wybrać ?

tak, aparat powinien mieć możliwość transmisji muzyki oraz rozmowy z telefonu.
Właśnie się przekonałem że tylko na tel. marki iPhone działa bezpośrednia transmisja miałem okazje chwilkę sprawdzić. Myslałem ze na androidach tez działa ponieważ wszystkie aparaty tym sie chwalą tylko w instrukcji jest *nie działa strumieniowanie audio na andriod:) działa tylko przełączanie kanałów i podgłaśnianie. Nie przeszkadza mi ze będzie trzeba mieć kolejne urządzenie do połączenia z telefonem - czekam na zestaw by zadziałało na androidzie, sprawdzę jak działa...

Najważniejsze to jest dobry aparat. Po 3 dniach Zerena 5 mam bardzo słabe odczucie, w porównaniu do moich aparatów Widex, to w tych co testuje dobrze ściąga dzwieki z otoczenia ale słabo rozumiem mowę innych osób zwłaszcza gdy w otoczeniu jest szum lub inne dzwięki. Mam wrażenie że aparat bardziej skupia się na wyłapaniu dźwięków z otoczenia niż dźwięków mowy. Kanały typu "hałas w samochodzie" brzmi dziwnie bo wszystko wytłumia i podobno ma się lepiej słyszeć ale nie wg. mnie. Dziś jeszcze jadę jeszcze raz ustawić.
Oraz będzie trzeba rozglądać sie na innymi modelami. Jakie polecacie firmy i modele ?