Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Więcej
2016/12/19 23:16 #176 przez Przem-43
Przem-43 stworzył temat: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
To moja pierwsza przygoda z aparatami słuchowymi. Chociaż niedosłuch mam od dzieciństwa. Proszę o pomoc i poradę czy w moim przypadku 2 aparaty mają sens ? czy może raczej system cross ? Jakiego typu te aparaty byłyby najlepsze ? Wewnątrzkanałowe czy wewnątrzuszne a może jednak tradycyjne zauszne ? Nie znam się na tym kompletnie a muszę coś wybrać. Nie wiem nawet o czym rozmawiać z protetykiem. Proszę o poradę. Jestem osobą pracującą. Dużo czasu spędzam na wolnym powietrzu i w samochodzie. Praca na wolnym powietrzu ( trochę fizyczna ale bez przesady ) Bardzo proszę o pomoc i poradę. W załączeniu mój audiogram.
Załączniki:
 • Protetyk
 • Protetyk Avatar
2017/01/09 22:33 #181 przez Protetyk
Protetyk odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Jestem protetykiem z długoletnim doświadczeniem i dlatego nie polecam Ci wewnątrzusznych. Chociaż pewnie to o nich najbardziej myślisz. Pewnie wydaje ci się że są mało widoczne. Tak nie jest. Dodatkowym problemem jest większa awaryjność wewnątrzusznych. Dziś najmniej widocznym aparatem jest RIC. To odmiana aparatu zausznego z słuchawką w kanale usznym. Wypróbuj najpierw to rozwiązanie. Jeżeli przebywasz na zewnątrz zwróć uwagę na to aby aparat był odporny na wodę i pył, nie koniecznie ma być to aparat do nurkowania. Po prostu deszcz ma go nie zepsuć, są takie rozwiązania.
Nie decyduj się od razu na system CROS, ten system co prawda sprawi, że od strony słabszego ucha od razu zaczniesz lepiej słyszeć, ale dzieje się tak dla tego, że mikrofon wysyła dźwięk do drugiego ucha i to własnie te lepsze przetwarza dźwięk stąd efekt jest od razu widoczny. U ciebie wypróbowałbym silniejszy aparat na słabsze ucho, jesteś młody więc po kilku miesiącach wytrenujesz zrozumienie mowy ze słabszego ucha, szkoda z niego zrezygnować. CROS daje się gdy ucho jest całkowicie głuche albo gdy nie ma zysku z aparat na tum uchu. W twoim przypadku nie ma sensu zakładać że nie będzie zysku z aparatu. Daj sobie pół roku czasu i zobaczysz czy zrozumienie na słabszym uchu poprawi się.
Znajdź protetyka który może ewentualnie wymienić Ci aparat na mikrofon gdyby zrozumienie nie wróciło.
Aparat na uchu lepszym musi od razu być taki który może współpracować albo z drugim aparatem albo z mikrofonem systemu CROS. Takie bezprzewodowe rozwiązania dziś posiada marka Phonak i Audibel.
Jeżeli podasz z jakiego jesteś miasta to może uda mi się polecić Ci konkretnego protetyka.
Pozdrawiam.
 • Przem-43
 • Przem-43 Avatar
2017/01/09 23:55 #182 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
Jestem z wielkopolski okolice Leszna do Poznania też nie mam daleko.
Do tej pory już udało mi się przetestować Siemensy intuis i jeszcze jakiś inny model z niższej półki cenowej siemensa- była to dla mnie porażka za głośne i w ogóle sztuczny nienaturalny dźwięk, który mnie denerwował oraz ciągła okluzja.
Następne były audio service XS6G3 - aparat polecany przez producenta do małych i średnich niedosłuchów ( nie wiem czemu mi go zaproponowano ) miałem w nim problemy ze zrozumieniem mowy i hałasem np. w samochodzie ( nie słyszałem radia w czasie jazdy ) po kilku ustawieniach i nastawach programów zrobiło się jakby lepiej. Ale po czasie stwierdzam, że aparaty te obcinały mi pewne dźwięki i nie słyszałem wszystkiego. Poza tym w prawym uchu mnie tylko szmerały i nic nie słyszałem. Poza tym jak oglądałem w nich film z lektorem to mi się dźwięk oryginalny z głosem lektora zlewał i efekt był taki, że nic nie rozumiałem. Ogólnie stwierdzam, że chyba były za słabe.
Teraz kończę testy Oticon Ria 2 i muszę powiedzieć, że z nimi czuję się najlepiej jeśli chodzi o rozumienie mowy w każdej sytuacji nawet takiej gdzie jest hałas lub kilka osób mówi naraz. Poza tym mam chyba przebłyski rozumienia mowy w prawym uchu bo zdarza mi się , że jak ktoś jest w pewnej odległości i powie mi coś odpowiedni głośno to wyraźnie czuję, że jest to z prawej strony i rozumiem co się do mnie mówi. Co ciekawe usłyszałem w nich dźwięki o których nie miałem zielonego pojęcia tzn. pikanie radia samochodowego po wyłączeniu i podczas zabawy w jego menu. Nigdy nie byłem świadomy tego, że ono tak pika jak się wyłącza. W innych aparatach tego nie słyszałem a bez to już w ogóle. Dźwięki w tych Oticonach też są moim zdaniem najwyraźniejsze no i film z lektorem jest dla mnie zrozumiały. Generalnie nie ma do czego się przyczepić jedynie chyba do tego, że ich obudowa jest trochę kanciata od strony ucha i mnie trochę uwierają oraz do tego, że niestety ale na deszczu to się chyba nie da ich używać. No i to, że mają to być modele BTE i z tzw. pełnym dopasowaniem jeśli je wezmę to myślę o wkładce pełnej ale tzw. korku.
Jutro jadę testować crossa phonaka ale się zastanawiam czy ma to sens bo nie jesteś 1 osobą, która mi mówi, że to jest raczej do ludzi którzy kompletnie nic nie słyszą. Ja aż takiej ciszy w tym uchu nie mam tylko tyle, że nic nie rozumiem co do niego dociera jest to raczej tylko hałas a po zaaparatowaniu go zdaża się, że coś do mnie z tej strony dociera jednak. Budżet mam ograniczony bo do około 6000 zł . Poleciłbyś coś innego Twoim zdaniem lepszego w tych pieniądzach ?
 • Protetyk
 • Protetyk Avatar
2017/01/10 23:33 #183 przez Protetyk
Protetyk odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Jeżeli jesteś z okolic Poznania to umów się na konsultację z Panem Dariuszem Komarem ul Grunwaldzka 38b
Poznań tel: 533 171 242. O systemach CROS wie niemal wszystko ma z tego doktorat. Przede wszystkim to dobry protetyk na pewno Ci pomoże. Jeżeli dobrze pamiętam to pracuje na Oticonach ma też Phonaki i aparaty Audibel.
Pamiętaj że w protezowaniu wiedza protetyka jest nie mniej ważna niż jakość aparatu.
Widzę że już większość producentów wypróbowałeś, polecam Ci jeszcze przetestować Audibela to marka z USA należąca do koncernu Starkey, Wchodzi na Polski rynek daje bardzo dużo za przyzwoite pieniądze.
Daj znać jak Ci poszło.
 • Przem-43
 • Przem-43 Avatar
2017/01/16 22:32 #198 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
Pan dr Dariusz Komar to wspaniały człowiek. Podszedł do sprawy profesjonalnie. Wykonał wszystkie potrzebne badania i niestety stwierdził, że on by widział u mnie bicrossa. Ja za bardzo nie chcę się na to rozwiązanie zdecydować. Wolałbym aparat w tym uchu. Pan doktor mówi, że niestety ale nie będę miał mimo aparatowania rozumienia mowy w tym uchu. Sam już nie wiem co robić. Umówiłem się jeszcze na piątek i będziemy sprawdzać chyba czy to rozumienie mowy choć szczątkowe będzie bo o tym chyba myślał Pan doktor Komar jak ze mną dziś rozmawiał. Co ciekawe ucho mam całe i jakiejś tam badanie nie wykazało żeby np. błona bębenkowa była przebita czy coś podobnego nie umiem tego fachowo wyjaśnić ale podobno wszystko jest ok tylko nie słyszę. Nadmienię, że w dzieciństwie przeszedłem zapalenie opon mózgowych. Być może ta choroba dokonała takiego spustoszenia w moim uchu ?
 • Piotrek
 • Piotrek Avatar
2017/01/17 19:21 #202 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Przedstawiłem Ci ogólną zasadę, ze zawsze lepiej spróbować rozruszać rozumienie mowy w słabym uchu, ale jeżeli badania nie wykazują ze jest nadzieja to zdałbym się na opinie Pana dr Komara.
Oczywiście możesz poprosić o wypożyczenie aparatu na 3 lub więcej miesięcy i sprawdzić czy zrozumienie choćby trochę się poprawi. Tak dla swojego spokoju. Są firmy producenckie które wypożyczą ci aparat na tak długi czas jeżeli Pan Komar ich poprosi.
 • Przem-43
 • Przem-43 Avatar
2017/01/22 12:57 #209 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Piotrek napisał: Przedstawiłem Ci ogólną zasadę, ze zawsze lepiej spróbować rozruszać rozumienie mowy w słabym uchu, ale jeżeli badania nie wykazują ze jest nadzieja to zdałbym się na opinie Pana dr Komara.
Oczywiście możesz poprosić o wypożyczenie aparatu na 3 lub więcej miesięcy i sprawdzić czy zrozumienie choćby trochę się poprawi. Tak dla swojego spokoju. Są firmy producenckie które wypożyczą ci aparat na tak długi czas jeżeli Pan Komar ich poprosi.

Skoro rozumiem mowę po przyłożeniu do aparatu w słabszym uchu i słyszę ją choć trochę to chyba spróbuję bez crossa a z dwoma aparatami. Robiliśmy z Panem doktorem różne eksperymenty i okazało się, że to prawe ucho tak do końca głuche nie jest bo nawet rozumie mowę po odpowiednim wzmocnieniu. Sam Pan doktor Komar był trochę zdziwiony tym faktem bo według niego jest ono kompletnie głuche. Moje odczucia są jednak inne. Poza tym z crossem czuję się źle tak jakby mi ktoś prawe ucho obciął. Lepiej czuję się z aparatami. Pozostaje wybór aparatów jedynie. Moje pytanie brzmi czy w takim przypadku tylko BTE z pełną wkładką wchodzi w grę czy może być np. ric czyli rozwiązanie z głośniczkiem w uchu a aparatem zausznym też. Zależy mi da dyskrecji i estetyce tak samo jak na jakości słyszenia i zastanawiam się bo to drugie rozwiązanie jest naprawdę dyskretne i wręcz niewidoczne. Co byś polecił. A może BTE i cienki wężyk ?
 • Piotrek
 • Piotrek Avatar
2017/01/23 21:24 #211 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
To prawda, RIC jest dyskretniejszy do BTE. Z cienkim wężykiem może się nie udać osiągnąć wymaganego wzmocnienia. Wypróbuj RIC na baterie 13 bo 312 i 10 nie mają odpowiednio dużej pojemności. Do tego niedosłuchu potrzebna będzie bardzo mocna słuchawka 70 dB, zalewana od razu we wkładkę. Polecam wybrać producenta który w razie gdyby się okazało że coś będzie nie tak nie weźmie za to pieniędzy. Koszt takiej takiej słuchawki zalewanej we wkładce na indywidualne zamówienie nie jest mały. Dobrze gdyby można też było użyć tej słuchawki do innych aparatów np Starkey i Audibel. Jeżeli dobrze pamiętam to między Siemensem i Audioservice też można wymieniać,
Nowe aparaty RIC świetnie współpracują z telefonami Apple a od niedawna nawet z:
Samsung Galaxy® S7 running Android OS 6.0
- Samsung Galaxy® S6 running Android OS 5.0
- Samsung Galaxy® S4 or S5 running Android OS 4.4.4
- Samsung Galaxy® Note 7 running Android OS 6.0
- Samsung Galaxy® Note 5 running Android OS 5.1.1
- Samsung Galaxy® Note 3 or Note 4 running Android OS 5.0
- HTC M10 running Android OS 6.0
- HTC M7 & M8 running Android OS 5.0
- Pixel & Pixel XL running Android OS 7.0
- Nexus 5x & 6p running Android OS 6.0
Możesz sterować aparatem słuchowym za pomocą aplikacji i przekazywać rozmowy bezprzewodowo to aparatów. Fajna sprawa.
 • Przem-43
 • Przem-43 Avatar
2017/01/31 23:09 #216 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Piotrek napisał: To prawda, RIC jest dyskretniejszy do BTE. Z cienkim wężykiem może się nie udać osiągnąć wymaganego wzmocnienia. Wypróbuj RIC na baterie 13 bo 312 i 10 nie mają odpowiednio dużej pojemności. Do tego niedosłuchu potrzebna będzie bardzo mocna słuchawka 70 dB, zalewana od razu we wkładkę. Polecam wybrać producenta który w razie gdyby się okazało że coś będzie nie tak nie weźmie za to pieniędzy. Koszt takiej takiej słuchawki zalewanej we wkładce na indywidualne zamówienie nie jest mały. Dobrze gdyby można też było użyć tej słuchawki do innych aparatów np Starkey i Audibel. Jeżeli dobrze pamiętam to między Siemensem i Audioservice też można wymieniać,
Nowe aparaty RIC świetnie współpracują z telefonami Apple a od niedawna nawet z:
Samsung Galaxy® S7 running Android OS 6.0
- Samsung Galaxy® S6 running Android OS 5.0
- Samsung Galaxy® S4 or S5 running Android OS 4.4.4
- Samsung Galaxy® Note 7 running Android OS 6.0
- Samsung Galaxy® Note 5 running Android OS 5.1.1
- Samsung Galaxy® Note 3 or Note 4 running Android OS 5.0
- HTC M10 running Android OS 6.0
- HTC M7 & M8 running Android OS 5.0
- Pixel & Pixel XL running Android OS 7.0
- Nexus 5x & 6p running Android OS 6.0
Możesz sterować aparatem słuchowym za pomocą aplikacji i przekazywać rozmowy bezprzewodowo to aparatów. Fajna sprawa.

No i już mam aparaty. Pan doktor komar to naprawdę wspaniały człowiek. Bardzo mi pomógł.
Zdecydowałem się na dwa aparaty a odpuściłem sobie system cross ( nie polubiłem go pomimo testów nie czułem się w nich dobrze.
Zakupiłem aparaty Audibel model Start i1000. Najbardziej mi odpowiadały dźwiękowo i są na baterie 13. Mam nadzieję, że będzie wszystko z nimi ok. Za jakiś czas zdam relację jak się sprawują i na jak długo starcza np. bateria. Dziękuję za pomoc i kontakt do Pana Dariusza Komara. Naprawdę było warto spotkać się z tym człowiekiem bo to wspaniały fachowiec.
 • Piotrek
 • Piotrek Avatar
2017/02/01 15:30 #217 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Cieszę się, że mogłem pomóc. Czekam na recenzję aparatów.
 • Przem-43
 • Przem-43 Avatar
2017/02/03 22:48 #221 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
Minął tydzień więc nadszedł czas na pierwszą porcję spostrzeżeń.
Aparaty wspaniale łączą się również z Samsung Galaxy S5 wersja Androida 5.0
Jeśli nie są połączone z telefonem to nie można w nich regulować głośności poprzez regulację np. lewym aparatem ciszej a prawym głośniej. Działa to dopiero po połączeniu z telefonem. Dźwiękowo są super !! Czasami zapominam o tym, że mam aparaty słuchowe. Moje aparaty są na baterie 13 po tygodniu użytkowania aplikacja True Link pokazuje , że zostało ich jeszcze 60%. Więc pod względem zużycia prądu są super jak na razie. Faktem jest jednak to, że przez ten tydzień nie bawiłem się telefonem bo nie wiedziałem o tym, że można. Dziś byłem u Pana Dariusza i okazało się, że wielce prawdopodobne jest to, że do połączenia z tel niekoniecznie trzeba mieć Iphone'a. Poeksperymentowaliśmy razem potem jeszcze ja w domu spróbowałem według wskazówek Pana Dariusza i już mogę się cieszyć łącznością z telefonem :lol:
Dam znać kiedy mi padną baterie. Pozdrawiam
 • Piotrek
 • Piotrek Avatar
2017/02/04 15:46 #222 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Cieszę się z udanego aparatowania i z ciekawością czekam na dalsze testy aparatów.
Więcej
2017/03/28 17:00 #247 przez Joanna
Joanna odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam, również potrzebuję dobrych aparacików. Może poleciłby pan dobrego protetyka z Gdańska?
 • Przem-43
 • Przem-43 Avatar
2017/03/29 08:44 #248 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
Z czystym sumieniem mogę polecić aparaty Audibel , które mam ja. Model start i1000 wireles jest dobry i nie kosztuje zbyt dużo jak chcesz wydać więcej to jest jeszcze model 1200 lub A3 i A4. Te wyższe modele mają jeszcze więcej funkcji niż moje. Większa ilość kanałów i bardziej rozbudowana automatyka. Ale powiem szczerze, że do normalnego użytkowania moje są wystarczające. Musisz pamiętać tylko o jednym, żeby sprawdzić czy Twój smartfon ( jeśli go masz ) może się łączyć z tymi aparatami. Jeśli nie to nie masz żadnej możliwości regulacji głośności no chyba że przez dokupionego pilota. Najlepiej jak masz IPhone bo tam możliwości jest najwięcej tzn. można słuchać muzyki z telefonu, można poprzez aparaty rozmawiać przez telefon itp. itd. Na Androidzie działa w sumie tylko wybór programów ( jeśli je masz ) i regulacja głośniej ciszej oraz widzisz stan baterii. Ale mnie to wystarcza. Zresztą mam tak dobrze ustawione aparaty, że nie musze w nich nic regulować więc się nie łączę z telefonem. Dzięki temu baterie starczają mi na ponad tydzień ( ok. 9 dni ). Osobiście najbardziej żałuję, że nie ma streamingu audio i nie mogę słuchać muzyki w aparatach. Jakbym zainwestował w IPhone to by działało. Może Panowie z Audibela uruchomili by tę funkcję dla Androida ? Gwarantuję, że na pewno więcej by się wtedy tych aparatów sprzedawało bo większość ludzi ma telefony z Androidem.
Więcej
2017/04/11 21:18 #252 przez Audibel
Audibel odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Dziękuję za zakup aparatów marki Audibel. Start 1000 to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie, cieszę się że jest Pan zadowolony.

W tej chwili ograniczenia telefonów z Androidem sprawiają, że nie możliwe jest strumieniowanie sygnału audio do aparatu słuchowego. Postęp w informatyce następuje z dnia na dzień, liczę że w niedługim czasie to się zmieni. Czekam na to z niecierpliwością, zdając sobie sprawę że polski rynek to głównie telefony z Androidem.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za opinię.

Piotr Miler
Dyrektor Audibel
 • Jarecki
 • Jarecki Avatar
2017/04/15 11:54 #254 przez Jarecki
Jarecki odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam. Od 3 dni mam również Audiobel A4 . Jest to mój drugi aparat poprzedni to widex wewnątrz uszny ( troche trudno się przestawić). Brakuje mi możliwości reg siły glosu i nie wygodna jest zmiana programów dlatego cieszy mnie że można to zrbić smartfonem. Mój protetyk (czka) nie był tego pewien więc proszę o kilka wskazówek jak to zrbić. Dzięki . Pozdrawiam .
Więcej
2017/04/15 15:32 #255 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Witam
Żeby Panu pomóc musiałbym wiedzieć jaki telefon Pan posiada.
Jeśli jest to smartfon z Androidem to proszę zainstalować ze sklepu z aplikacjami google play bezpłatną aplikację true link firmy Starkey a następnie włączyć w telefonie bluetooth oraz uruchomić tę aplikację następnie włączyć i wyłączyć aparaty i poczekać aż się połączą z telefonem. O ile sobie przypominam to aplikacja true link przy pierwszym jej uruchomieniu na telefonie sama podpowiada co trzeba zrobić żeby sparować aparaty z telefonem.
Podejrzewam, że w IPhone jest podobnie ale nie mam tego telefonu więc nie wiem dokładnie jak to się odbywa.
Po połączeniu z telefonem będzie miał Pan na ekranie aplikacji po prawej stronie u góry stan baterii a na środku regulację głośności a w lewym górnym rogu ekranu jest przycisk z rozwijalnym menu gdzie można zmieniać programy.
Osobiście uważam, że najlepiej jest mieć ustawione dobrze aparaty tak aby nie była konieczna regulacja głośności oraz zmiana programów. Przecież zdrowy człowiek nie ma w mózgu regulatora głośności, którym sobie ścisza lub zgłaśnia lub przełącza programy. Ideałem jest ustawić tak aparaty żeby ich użytkownik nie musiał już nic przy nich "grzebać".
W razie pytań proszę o kontakt poprzez forum. Pomogę w miarę możliwości.
Pozdrawiam
Więcej
2017/04/15 16:43 #256 przez Audibel
Audibel odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Aparat słuchowy Audibel A4 rozpoznaje 7 podstawowych środowisk i sam ustawia się do danej sytuacji akustycznej.
Analizowane środowiska to:
1. Mowa
2. Mowa w hałasie
3. Muzyka
4. hałas
5. Hałas mechaniczny
6. Wiatr
7. Cisza

Dodatkowo aparat A4 Audibel wyposażony jest w mikrofony:
1. Wszechkierunkowy
2. Kierunkowy
3. Automatyczny
4. Adaptacyjny

Posiada również szereg filtrów akustycznych oraz inne udogodnienia dzięki którym aparat jest w pełni automatyczny. To wszystko sprawia że w większości sytuacji w tym aparacie nie trzeba zmieniać głośności.
W niektórych sytuacjach regulacja głośności może być nawet niepożądana. Przykładem takiej sytuacji może być rozmowa w hałasie czy na silnym wietrze. Jeżeli w tej sytuacji ściszymy aparat to przestaniemy rozumieć mowę.
Znacznie lepiej zdać się na filtry w aparacie które potrafią wyciszyć tylko hałas lub wiatr, nie ruszając mowy.
Ewentualnie można zmienić program na taki który protetyk przygotował do głośnych lub cichych sytuacji. Program przygotowany dla głośnych sytuacji ma wyciszone tylko dźwięki głośne powyżej 85 dB i jest to bez wpływy na przeciętną mowę, zwykle mówimy z głośnością 60 – 65 dB.
Przypuszczam, że dlatego protetyczka ustawiła w aparacie możliwość zmiany programów, a nie regulację głośności.
Wiadomo jest że przyzwyczajenie jest naszą drugą naturą. Więc i w tych aparatach przygotowano możliwość regulacji głośność. Jeżeli jest to aparat na baterie 13 to kołyską można regulować głośność w górę i w dół, a programy zmieniać poprzez dłuższe przyciśnięci kołyski. Protetyk musi te funkcję najpierw aktywować. Jeżeli jest to aparat na baterie 312 to występuje tam jeden przycisk. Wtedy można ustawić tak, aby prawy aparat regulował głośność w górę a lewy aparat głośność w dół. Przytrzymanie przez 3 sekundy przycisku zmieni program w obydwu aparatach. Jeżeli używa się tylko jednego aparatu na baterie 312 wtedy można zdecydować czy przycisk ma zmieniać programy czy regulować głośność.
Polecam również piloty do regulacji. Występują dwa rodzaje: Zwykły, który służy tylko do regulacji głośności i zmiany programu oraz drugi, bardzo zaawansowany który dodatkowo łączy aparaty słuchowe z telefonem, telewizorem i innymi urządzeniami do odtwarzania dźwięków. Ma dodatkowo wbudowany zdalny mikrofon.
Można także regulować aparaty z aplikacji w smartfonie. Pobiera się je jak każda zwykła aplikację po prostu ze sklepu.
Występują dwa rodzaje aplikacji
1. TruLink
2. T2
Pierwsza z nich przeznaczona jest do używania z aparatami A4 z literką „i” np. Audibel A4i Platinum RIC 312. Taką aplikację można zainstalować tylko na najnowszych telefonach.
Druga aplikacja może być zainstalowana w zasadzie na każdym obecnie sprzedawanym smartfonie.
Działanie tej aplikacji polega na wysyłaniu odpowiednich dźwięków które to zmieniają głośność lub programy. Pamiętać należy że aby aplikacja mogła sterować aparatem słuchowym protetyk najpierw musi aktywować taką możliwość.
Mam nadzieją że wyjaśniłem temat regulacji głośności w aparatach Audibel A4.
Pozostaje do dyspozycji w razie jakich dodatkowych pytań.

Piotr Miler
Dyrektor Audibel
Więcej
2017/04/15 19:37 #257 przez Przem-43
Przem-43 odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?

Audibel napisał: Dziękuję za zakup aparatów marki Audibel. Start 1000 to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie, cieszę się że jest Pan zadowolony.

W tej chwili ograniczenia telefonów z Androidem sprawiają, że nie możliwe jest strumieniowanie sygnału audio do aparatu słuchowego. Postęp w informatyce następuje z dnia na dzień, liczę że w niedługim czasie to się zmieni. Czekam na to z niecierpliwością, zdając sobie sprawę że polski rynek to głównie telefony z Androidem.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za opinię.

Piotr Miler
Dyrektor Audibel


Witam
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)Swoją drogą nie spodziewałem się reakcji ze strony firmy Audibel. Pańska odpowiedź mnie jednak mile zaskoczyła. To świadczy o tym, że swoich klientów traktujecie Państwo poważnie i z należnym szacunkiem.
Dziękuję bardzo za to, że można nabyć w Polsce produkty firmy Audibel, które moim subiektywnym zdaniem ( nie jestem fachowcem a tylko użytkownikiem ) należą do najlepszych aparatów słuchowych. Mam jednak porównanie bo zanim zacząłem z nich korzystać miałem okazje przetestować 6 modeli innych firm. Wygrały oczywiście aparaty obecnie przeze mnie używane Start 1000.
W jednym z postów pisze Pan o parametrach technicznych modelu A4. Tak z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice pomiędzy modelem start 1000 a A4. Nie chodzi mi o to żeby zmieniać aparaty na inny model. nurtuje mnie tylko jedno czy różnice są znaczne i bardzo odczuwalne dla użytkownika. Czy po założeniu modelu A4 odczułbym znaczącą różnicę ?
Pozdrawiam serdecznie
Przemysław
Więcej
2017/04/16 13:11 #258 przez Audibel
Audibel odpowiedział w temacie: Jaki aparat słuchowy wybrać ?
Dzień dobry

Aparaty Audibel A4 występują w 3 poziomach technicznych:
 • Silver
 • Gold
 • Platinum

O ich możliwościach można przeczytać na naszej stronie http://audibel.com.pl/wireless-hearing-aids lub tutaj w zakładce Aparaty Słuchowe.

Pełny przegląd załączę po świętach, kiedy wrócę do biura.

Jeśli chodzi o subiektywne odczucia, najlepiej gdyby wypowiedziały się osoby noszące aparaty z rodziny A4. Mam nadzieję, że wezmą udział w rozmowie.
Największe różnice można dostrzec w porównaniu z aparatem A4 Platinum w szczególnie trudnych warunkach akustycznych, np. na silnym wietrze, dużym hałasie. Dodatkowo aparaty A4 automatycznie dostosowują się do muzyki, zwiększając komfort słuchania.

Życzę spokojnych i udanych świąt.
Piotr Miler