Spanie w aparacie słuchowym

• DawidD
  • DawidD Avatar Autor
2016/10/21 21:29 #167 przez DawidD
DawidD stworzył temat: Spanie w aparacie słuchowym
Cześć wszystkim

Od niedawna jestem posiadaczem aparatu słuchowego i zastanawiam się nad jedną rzeczą: czy mogę spać w aparacie słuchowym?
W instrukcji nie znalazłem przeciwwskazań, więc aparatowi nie powinno się chyba nic stać?
A w aparacie chce spać dlatego, że boję się że w nocy czegoś nie usłyszę, może złodzieje wejdą mi do domu a ja tego nie usłyszę. Martwi mnie trochę ta myśl.

Pozdrawiam
Więcej
2016/10/22 16:32 #169 przez Protetyk Eugeniusz
Protetyk Eugeniusz odpowiedział w temacie: Spanie w aparacie słuchowym
Sypianie z aparatem słuchowym nie polecam z kilku powodów.
  1. Aparat potrzebuje osuszania. W nocy powinien być osuszany w suszarce elektrycznej lub w pudełku z tabletką do osuszania. Dzięki temu aparat działa długi czas bezawaryjnie, jakość dźwięku jest lepsza i dłużej pracuje na jednej baterii.
  2. Kiedy zaśniemy może dojść do sytuacji w której dociśnięty aparat do poduszki zacznie się sprzęgać – piszczeć. To ma negatywny wpływ na zużycie prądu z baterii a dodatkowo piszczenie może wybudzać nas w czasie płytkiej fazy snu. Wstaniemy zmęczeni.
  3. Jeżeli jesteśmy użytkownikami aparatów słuchowych powinniśmy wieczorem czyścić ucho sprejem lub kroplami do usuwa woskowiny, po tej czynności do rana nie zakłada się aparatu do ucha. Istnieje bowiem ryzyko że resztki rozpuszczonej, mokrej woskowiny które mogły mimo wszystko zostać w kanale słuchowym zakleją nam aparat.
  4. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to lepszym rozwiązaniem jest alarm z zamontowanym sygnalizatorem dźwiękowym, nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz pomieszczeń. Aparat nie wybudzi nas przecież w razie pożaru.