Ustawienia aparatów

• Aparaty
  • Aparaty Avatar Autor
2016/10/12 21:52 #156 przez Aparaty
Aparaty stworzył temat: Ustawienia aparatów
Mam pytanie dotyczące ustawień aparatów słuchowych jak i samych aparatów. Bardzo źle słyszę od ok. 3 lat. Wcześniej również nie było super.Badania robiłam w Berlinie bo tu tymczasowo mieszkam i w Kajetanach. Mam ubytek średni na oboje uszu. Jedno słyszy lepiej drugie gorzej.Do tego szumy uszne. W Berlinie przez około rok testowałam różne aparaty u 3 różnych akustyków. Nie czuję żadnej różnicy w słyszeniu pomiędzy różnymi typami aparatów- ogólnie w żadnych nie czuję sie komfortowo. Czasami słyszę troszkę lepiej a czasami tragicznie.IBardzo zmieniło sie moje życie. Izoluję się.Co jakiś czas zmieniają mi ustawienia i już nie mam sił. W Kajetanach mi powiedziano , że na razie implant niewiele wzmocni mi to co aktualnie dają mi aparaty a do tego jeszcze ryzyko. Koniec końców kupiłam aparaty chyba w klasie średniej Oticon Ria z sytemem multimedialnym. ( testowałam również te z generatorem szumu ) Czy jest możliwość , że aparaty faktycznie mogą być źle ustawione , czy może być to już tylko moje negatywne odczucie? Czy jest na tym forum protetyk który podjąłby się ustawienia? /od Słubic do Poznania i Leszna lub Szczecin).
Ostatnio czytałam o aparatach z funkcją BrainHearding - czy mogłoby mi to pomóc? Nie wiem czy aparat Ria to posiada.Jaki jest przybliżony koszt takiego aparatu?
Więcej
2016/10/22 16:29 #168 przez Protetyk Eugeniusz
Protetyk Eugeniusz odpowiedział w temacie: Ustawienia aparatów
Być może problem tkwi w ustawieniu aparatów a być może problemem są szumy uszne to może komplikować sprawę ustawienia aparatów. Szumy uszne mogą też wpływać na to że raz służymy lepiej a innym razem gorzej w zależności od ich natężenia. Należało by rozważyć czy najpierw nie przeprowadzić terapii szumów usznych metodę TRT co może potrwać nawet rok. Trudno doradzać zdalnie. To co mogę zaproponować to konsultację z innym specjalistą. Moi znajomi protetycy w tak trudnych sytuacjach odsyłają pacjentów do dr. Komara z Centrum Słuchu, Poznań Grunwaldzka 38b, tel. 533 171 242
Więcej
2018/02/28 14:43 #644 przez Dorota Zuśka
Dorota Zuśka odpowiedział w temacie: Ustawienia aparatów
Witam, czy mogę prosić o polecenie protetyka w okolicach Chorzowa .