Tani aparat słuchowy

• Iwona
  • Iwona Avatar Autor
2015/03/01 20:02 #37 przez Iwona
Iwona stworzył temat: Tani aparat słuchowy
Na stronie www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/28865 przeczytałam o firmie BRANDvital. Mają tanie aparaty i przysyłają je do domu.

Znalazłam sobie ten aparat na Ceneo i chciałabym wiedzieć czy już ktoś go kupował w tym sklepie. Jeśli tak, proszę o opinie.
www.ceneo.pl/33338685

Znalazłam bardzo mało informacji o tym aparacie, czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
  • Rob
  • Rob Avatar Autor
2015/03/02 23:25 #39 przez Rob
Rob odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Nie istnieje taka firma produkująca aparaty jak brandvital. Firma ta sprzedaje aparaty zapewne jakieś sprowadzane
Więcej
2015/03/02 23:31 #40 przez UAMowiec
UAMowiec odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy

Iwona napisał: Na stronie www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/28865 przeczytałam o firmie BRANDvital. Mają tanie aparaty i przysyłają je do domu.

Znalazłam sobie ten aparat na Ceneo i chciałabym wiedzieć czy już ktoś go kupował w tym sklepie. Jeśli tak, proszę o opinie.
www.ceneo.pl/33338685

Znalazłam bardzo mało informacji o tym aparacie, czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej?

Będę wdzięczna za odpowiedź.[/quote

Szanowna Pani proszę zadzwonić , salon który sprzedaje aparaty powinien udostępnić Pani dokumentację techniczną aparatu. Jeżeli ją mają :)

• Iwona
  • Iwona Avatar Autor
2015/03/04 17:23 #43 przez Iwona
Iwona odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Dziękuję za odpowiedź.

Parametry techniczne i tak mi nic nie powiedzą. Wolałabym się dowiedzieć czy ktoś taki aparat kupił i czy jest zadowolony.
  • Marco
  • Marco Avatar Autor
2015/03/04 18:54 #44 przez Marco
Marco odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Pani Iwono jedna osoba będzie zadowolona inna nie . Wszystko zależy jakie kto ma oczekiwania , niedosłuch, czy nosi regularnie itp. najlepiej przed zakupem wypożyczyć i przekonać się na własnej skórze
Więcej
2015/03/04 18:58 - 2015/03/04 19:51 #45 przez UAMowiec
UAMowiec odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy

Iwona napisał: Dziękuję za odpowiedź.

Parametry techniczne i tak mi nic nie powiedzą.Wolałabym się dowiedzieć czy ktoś taki aparat kupił i czy jest zadowolony.

Zawsze może Pani poprosić protetyka żeby Pani wytłumaczył te parametry od tego tam jest.Tak czy owak miałaby wtedy już Pani cokolwiek żeby porównać ten aparat z aparatem jakiejś innej firmy.A bez tego to co można porównać?kolor? wielkość?cenę?Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/04 19:51 przez UAMowiec.
  • Joanna Bugaj
  • Joanna Bugaj Avatar Autor
2015/03/31 18:08 #62 przez Joanna Bugaj
Joanna Bugaj odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Cyfrowego aparatu słuchowego nie można kupić na odległość. Może w przyszłości będzie to możliwe. Dziś jednak aparaty słuchowe DOBIERANE są i dopasowywane w gabinecie protetyki słuchu. Firma, która sprzedaje aparaty słuchowe, dofinansowane przez NFZ, przez internet łamie prawo. Proszę być tego świadomym.
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
2015/04/01 00:25 #63 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Sa to aparaty sprowadzane z Chin, technologicznie z przed 10 lat
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
2015/04/01 20:40 #68 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
w firmie Brand.... sprzedawane są aparaty firmy Austar i faktycznie producent ma siedzibę w chinach ale może nie wszystko co chińskie musi być złe? Pozdrawiam
  • Piotr
  • Piotr Avatar Autor
2015/04/07 22:55 #94 przez Piotr
Piotr odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Pani Iwona jak zrozumiałem zachwyciła się możliwością przysłania aparatu słuchowego do domu. Znalazła nawet aparat firmy Brand Vital na ceneo.pl.
Chciałbym jasno się wyrazić - wysłanie i dobór aparatu słuchowego przez internet jest tak samo niepoważne jak wysłanie pracownikowi wypłaty fax'em :)

Firm oferujących aparaty słuchowe drogą wysyłkową zaczyna przybywać. Poza wymienioną tu firmą Brand Vital znalazłem jeszcze 3 inne. To mnie martwi, więc muszę się wypowiedzieć.
Pani Iwono, kupując aparat słuchowy kupuje Pani przede wszystkim opiekę protetyka słuchu. Aparat słuchowy musi być dobrany do potrzeb ( stylu życia) a jednocześnie do ubytku słuchu. Zwykle potrzeba kilku sesji z protetykiem słuchu aby to osiągnąć. Dobrany dobrze aparat i tak musi być obsługiwany przez protetyka bo kto wymieni wężyk, kto zrobi nowe wkładki, kto profesjonalnie osuszy i wyczyści aparat i wkładkę. Słuch się zmienia i może być tak że będzie Pan nie raz potrzebować regulacji aparaty, kto to zrobi?

Bez protetyka słuchu aparat słuchowy nie ma żadnej wartości.

Jeżeli z jakiś powodów nie może Pani udać się do gabinetu protetyka, protetyk przyjedzie do Pani. Wystarczy zadzwonić.
Pozdrawiam.
  • Zdzislaw
  • Zdzislaw Avatar Autor
2016/11/22 00:32 #173 przez Zdzislaw
Zdzislaw odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
A mnie mowiono ze są aparaty ktore mozna regolowac zdalnie przez telefon. Mowil mi to fachowiec od aparatow. Powiedzial mi nawet ze to dla mnie dobre rozwiazanie bo jestem z daleka i jak by co to zawsze moze zdalnie mi pomoc.
  • Tani aparat słuchowy
  • Tani aparat słuchowy Avatar Autor
2016/11/22 14:37 #174 przez Tani aparat słuchowy
Tani aparat słuchowy odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Są takie aparaty, np firma Siemens model Sirion 2 i lepsze
Więcej
2017/05/05 13:30 #270 przez Paula Drechsler
Paula Drechsler odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Wydaje mi się, że prywatni protetycy mogą zaproponować fajne ceny aparatów, mają spory wybór firm, a nie tylko jedną jak niektóre sieciówki. Mojemu tacie robiliśmy w Lublinie na Lotniczej i Pan miał super ceny aparatów, bo miał dużo firm do wyboru. Próbowaliśmy różnych, ale wybraliśmy dobry i za dobrą cenę.
  • Marek
  • Marek Avatar Autor
2017/05/09 20:43 #276 przez Marek
Marek odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Mój wujek kupił aparat słuchowy w sieciówce zapłacił 3800 zł. Później w prywatnym gabinecie się okazało ze to bardzo prosty aparat i że za te pieniądze można kupić coś znacznie lepszego. Pieniądze wydane a z aparatu pożytku nie ma. Pisze to jako przestrogę. Zanim kupicie aparat lepiej posprawdzajcie co i za ile oferują firmy sieciowe.
  • Karcia123
  • Karcia123 Avatar Autor
2017/08/02 13:27 #351 przez Karcia123
Karcia123 odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Dla mojej babci kupiliśmy aparat słuchowy www.oticon.pl/solutions i babcia wszystko słyszzy bardzo dobrze. Już nie trzeba się wydzierać żeby usłyszała :) Jak widać działa.
Więcej
2017/10/19 11:25 - 2017/10/19 11:25 #598 przez Jarosław Koritas
Jarosław Koritas odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Może być i tani aparat słuchowy , ale musi być przede wszystkim dobrej jakości. Bo co z tego jak będzie działał 2 miesiące?
Ostatnio zmieniany: 2017/10/19 11:25 przez Jarosław Koritas.
  • Brand Vital
  • Brand Vital Avatar Autor
2017/10/31 19:08 #600 przez Brand Vital
Brand Vital odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Dobre aparaty i profesjonalne badanie można wykonać w firmie Brand Vital, Kraków, Zwierzyniecka 10. Rodzice są bardzo zadowoleni w dodatku można do nich dzwonić z każdym problemem i zawsze pomogą.
  • brandvital to chińszczyzna
  • brandvital to chińszczyzna Avatar Autor
2017/11/02 13:15 #601 przez brandvital to chińszczyzna
brandvital to chińszczyzna odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
taaaa, dobre tylko ,że chińskie :P
  • Wojtek W
  • Wojtek W Avatar Autor
2017/11/07 21:19 #602 przez Wojtek W
Wojtek W odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Ja kupiłem dziadkowi aparat niemieckiej firmy Audioservice. Specjalista poradził mi że ma te same funkcje co Oticon ale jest znacznie tańszy. Dziadek jest super zadowolony a my razem z nim.
Więcej
2017/11/29 17:02 #605 przez Grazia890
Grazia890 odpowiedział w temacie: Tani aparat słuchowy
Tak jak napisała wyżej Joanna Bugaj obecnie praktyczne dopasowanie cyfrowego aparatu słuchowego na odległość nie jest możliwe. Na pewno trzeba zacząć do badania słuchu i wizyty w firmie (np. www.audiofon.com.pl ), która ma oddziały w całej Polsce wtedy również dopasowanie oraz ewentualne reklamacje będą znacznie prostsze.