Audibel VIA

Więcej
2019/03/22 16:09 #799 przez Darek
Darek stworzył temat: Audibel VIA
Stoję przed wyborem aparatu słuchowego. Od dłuższego czasu szukam aparatu odpowiedniego dla mnie, przetestowałem już kilka modeli. Czytając w internecie informacje o aparatach kilkukrotnie natrafiłem na markę Audibel. Odwiedziłem ich Facebooka i dowiedziałem się że planują wprowadzenie nowej serii aparatów, konkretnie VIA. Z tego co piszą to aparat będzie posiadać funkcje których nie znajdę nigdzie indziej. Czujnik upadku może nie jest dla mnie jakoś niezbędny ale pozostałe naprawdę mnie zainteresowały (jestem gadżeciarzem). I teraz kilka pytań:
  1. Wiadomo już kiedy będzie premiera?
  2. Ile będą kosztować?
  3. Czy w ogóle warto na niego czekać?
  4. Może polecacie jakiś inny aparat o podobnych funkcjonalnościach?
P.S. Przymierzałem aparaty Audibel i nie miałem do nich zastrzeżeń. Z decyzją się nie śpieszę.
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/03/22 16:45 #800 przez Piotr
Piotr odpowiedział w temacie: Audibel VIA

Darek napisał: Stoję przed wyborem aparatu słuchowego. Od dłuższego czasu szukam aparatu odpowiedniego dla mnie, przetestowałem już kilka modeli. Czytając w internecie informacje o aparatach kilkukrotnie natrafiłem na markę Audibel. Odwiedziłem ich Facebooka i dowiedziałem się że planują wprowadzenie nowej serii aparatów, konkretnie VIA. Z tego co piszą to aparat będzie posiadać funkcje których nie znajdę nigdzie indziej. Czujnik upadku może nie jest dla mnie jakoś niezbędny ale pozostałe naprawdę mnie zainteresowały (jestem gadżeciarzem). I teraz kilka pytań:

1. Wiadomo już kiedy będzie premiera?
  2. Ile będą kosztować?
  3. Czy w ogóle warto na niego czekać?
  4. Może polecacie jakiś inny aparat o podobnych funkcjonalnościach?
P.S. Przymierzałem aparaty Audibel i nie miałem do nich zastrzeżeń. Z decyzją się nie śpieszę.

Premiera aparatów Audibel VIA dla Europy odbędzie się jutro w Mediolanie.
Po premierze aparaty będą od razu trafiały na nasz rodzimy rynek.
Dawno w zapomnienie odeszły już czasy kiedy mijały miesiące od premiery do dostarczenia nowego sprzęty Polskim protetyką.
Oczywiści przetłumaczenie materiałów i szkolenia zajmą chwile.
Myślę że VIA z całością swoich niecodziennych funkcji będzie dostępna w Polsce już w kwietniu tego roku.
Pytanie o cenę zwykle jest najtrudniejsze :)
Funkcje o których piszesz : tłumaczenie z 27 języków, czujnik upadku, czujnik tętna, możliwość wysyłania powiadomień do najbliższych itp występuje w modelu flagowym tej rodziny aparatów i jak to zwykle bywa model flagowy nie należy do najtańszych.
Z tego co mi wiadomo to mimo takiego wyposażenia cena nie będzie odbiegała od cen flagowych modeli konkurencji.
Mam nadzieje że Audibel będzie dalej wyznawać zasadę: Lepiej jak dobre aparaty są na uszach pacjentów niż w szufladach protetyków. Ja też liczę na dobrą cenę tych aparatów.
  • Kamila
  • Kamila Avatar
2019/03/24 16:21 #803 przez Kamila
Kamila odpowiedział w temacie: Audibel VIA
Audibel dzisiaj podał na swoim Facebooku informację o premierze aparatów VIA, więc pewnie za niedługo możemy spodziewać się bardziej konkretnych informacji.

Mnie jako protetyka bardzo interesuje opcja zdalnego programowania aparatów.
  • Anonim
  • Anonim Avatar
2019/07/12 15:50 #842 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Audibel VIA
Dowiedziałem się, że VIA jest już w sprzedaży, ktoś może już nosi? Jakie są widełki cenowe i czy faktycznie posiada wszystkie obiecane funkcje?
  • Piotr
  • Piotr Avatar
2019/07/30 11:16 #856 przez Piotr
Piotr odpowiedział w temacie: Audibel VIA

Anonim napisał: Dowiedziałem się, że VIA jest już w sprzedaży, ktoś może już nosi? Jakie są widełki cenowe i czy faktycznie posiada wszystkie obiecane funkcje?

Odp:
Via trafiła na Polski rynek w 5 poziomach technologicznych a więc i w 5 cenach.
cena zależy od poziomu i miejsca w którym kupisz z tego co wiem to od 4 to 8 tyś za szt
Jest też VIA AI w okolicach 10 tys za szt. To Pewnie o tą pytasz. Tak ona ma te rzeczy jak tłumacz z 27 języków, wzywanie pomocy jeżeli osoba nosząca aparat przewróci się, możliwość podyktowania Sms, bezdotykowe przełączanie programów i kilka innych fajnych bajerów. Poproś swojego protetyka aby ci taki aparat wypożyczył.