3.845

Używane aparaty słuchowe

Używane aparaty słchoweCoraz częściej w Internecie, komisach oraz w gabinetach protetyki słuchu pojawiają się oferty zakupu używanych aparatów słuchowych. Z racji na swoją niską cenę mogą budzić zainteresowanie osób poszukujących aparatów słuchowych dla siebie lub kogoś bliskiego. Dlatego wiele osób może zadawać sobie pytani czy wato kupić uważny aparat słuchowy. Część z nas kupuje przecież używane samochody, ubrania czy komputery.

W przypadku aparatów słuchowych należy pamiętać że są to produkty medyczne i nie powinny istnieć na rynku wtórnym. Bezpośrednio dotykają skóry, wchłaniają pot, mają kontakt z woskowiną poprzedniego właściciela.

Nie wszyscy jednak zwracają uwagę na te faktu więc rynek wtórny aparatów słuchowych istnieje.

Komis aparatów słuchowych

Komisy sprzedające sprzęt AGD czy RTV posiadają czasami w swojej ofercie aparaty słuchowe zauszne oraz wewnątrzuszny.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne kupowane w komisach

Komis to najgorsze miejsce na kupno aparatu słuchowego. Cena bywa tutaj najniższa, ale należy pamiętać iż aparat wewnątrzuszny może nosić tylko ta osoba dla której został wykonany. Produkuje się je tak jak protezy u stomatologa - na miarę . Z całą pewnością nie będą pasowały nikomu innemu.  Niestety zdarza się że sprzedawca zachęca do zakupu takiego aparatu za bardzo atrakcyjną cenę. Pamiętać należy że aparaty wewnątrzuszny kupione w komisach to wyrzucone pieniądze.

Aparaty słuchowe zauszne kupowane w komisach

Aparat słuchowy zauszny łączy się z naszym kanałem słuchowym za pośrednictwem wkładki usznej. Wkładka uszna jest wykonywana na miarę ucha osoby dla której jest tworzona, więc nie będzie nam pasowała. Warto zwrócić uwagę na fakt że aparat słuchowy musi być zaprogramowany do konkretnego ubytku słuchu więc na pewno nie będzie nam od razu odpowiadał. Jeżeli w komisie nie posiadają komputera z odpowiednim oprogramowaniem do regulacji aparatów i nie dysponują odpowiednią do tego celu wiedzą to w najlepszym razie stracimy pieniądze. Jeżeli kupimy zbyt silny aparat to możemy straci resztki słuchu który nam jeszcze został.

Używane aparaty słuchowe oferowane w Internecie

Tu obowiązuje ta sama zasada jaka obowiązuje przy zakupie w komisie. Jeżeli jednak mimo wszystko chcielibyśmy skorzystać z zakupu używanego aparatu słuchowego należy sprawdzić kto jest jego producentem. Na stronie producenta sprawdźmy czy ten model jest jeszcze produkowany lub kiedy została wstrzymana produkcja. Producenci aparatów słuchowych utrzymują zwykle części zamienne jedynie przez 5 lat od daty wycofania konkretnego modelu z produkcji. Może się więc okazać że w razie awarii nikt nam go nie naprawi. Następną istotną kwestią jest moc aparatu, która musiu być dobrana do naszego ubytku. Zbyt mocny lub za słaby aparat nie będzie dla nas dobry. Teraz przyszedł czas na najważniejszą kwestę czyli regulację  i wykonanie wkładki. Z kupionym w Internecie aparatem trzeba będzie zgłosić się do profesjonalisty czyli protetyka słuchu aby zaprogramować aparat do naszego ubytku słuchu i wykonać indywidualną wkładkę uszną. Prawdopodobnie nie zrobi tego za darmo. Lepiej więc ustalić z nim wcześniej ile to będzie kosztowało i czy aparat który zamierzamy kupić będzie dla nas odpowiedni.

Komentarze  

+1 #4 Wojciech Mazur 2018-08-21 13:44
Używał ktoś może aparatu słuchowego Hearing AID X3600? Dowiedziałem się o nim ze strony http://na-sluch.pl/leczenie-sluchu-ogolne-informacje/ i podobno jest całkiem niezły
Zgłoś administratorowi
0 #3 www 2018-05-11 19:20
W Łodzi na każdym rogu jest gabinet z aparatami słuchowymi.
Zgłoś administratorowi
0 #2 Marek Syzdół 2017-10-10 21:36
Mam kilka naprawdę dobrych aparatów. Czy ktoś może mi wskazać w Łodzi protetyka słuchu który ustawi pod moje potrzeby aparat. mam dorobi[censored] indywidualne wkładki
z góry dziękuję :lol:
Zgłoś administratorowi
+6 #1 Roman 2017-06-28 22:26
Pierdu pierdu .... Aparaty zauszne - idziemy do protetyka kupujemy wkładki i regulujemy aparat. Tyle że za to trzeba będzie zapłacić co musimy uwzględnić w kalkulacji cenowej.
Zgłoś administratorowi

Zaloguj się aby dodać komentarz

Szukaj

Newsletter

Wpisując swój email poniżej będziesz otrzymywał informację o każdym nowym artykule